Právě je pon úno 19, 2018 4:49 pm

Max

Založte si vlastní profil psa, vkládejte své fotografie, videa a další informace.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Sia

Kolemjdoucí

Max

Příspěvekned dub 07, 2013 6:42 pm

Zdravím všechny kamarády i jejich páníčky.

Jmenuji se Max. Narodil jsem se 23.10.2010, takže jsem už pořádný chlapík. Moje nová rodinka si mě našla na internetu a prý při pohledu na moji fotku hned věděli, že patřím k ním a bude jich doma o jednoho více.

Začátky nebyly jednoduché, protože páníčci nevěděli, že koupili psa alergika a co se to se mnou děje. Vystřídali jsme několik vetů, kteří stejně nepomohli, jen zkoušeli olejové kúry proti padaní srsti a podobné blbosti, které akorát stály hromadu peněz, jedná vetka nám dokonce řekla, že můžu brát Alerid...no děs a hrůza. V létě jsem měl i něco jako astmatické záchvaty a zase vetka řekla, že to je jen buldočí chroptění. Páníčka je naštětsí už napůl doktor a nakonec prostudovala půl internetu k tomu a dali si mě doma dohromady. Padaly ze mě hromady chlupů, měl jsem plno boulíček po těle i lysinky a pak už i rozdrápané strupy. Protože páníčka bere doživotně kortikoidy Prednison, tak mi vypracovala plán dávek, které nasadila a brzo jsem pociťoval, že se nemusím tak hrozně drápat a cítil jsem, že lépe dýchám a je mi fajn.
Nyní jsem na granulích Platinum Natural Adult Lamb a Rice, na které nedám dopustit. Ostatní hypoalergenní vyzkoušené granule mi nesedí a také nechutnají. Tyto jediné baštím s radostí a třískáním miskou se dožaduji přídavku. Díky tomu jsem přibral z 10,5kg konečně na 14kg. Také jsem přestal prdět ty hrozné smrady, před kterými jsem i já sám málem vyskakoval z okna.
Kdyby bylo ale na mně, tak sním vše, co baští páníčkové, to jsou Vám dobroty!!! Moje nejoblíbenější činnost je stavět se na zadní a kontrolovat, co to mají na tom stole dobrého. Také se pořád sápu na kuchyňskou linku, moc dobře vím, že se tam vaří moc velké dobroty.

Do očiček mi páníčka dává mastičku Ophthalmo-Framykoin, a protože jsem inteligentní pejsek, hned jsem poznal, že mi to dělá na očička dobře a držím jak přibitý. Přece nebudu chodit s krvavým bělmem jako vlkodlak!

Jinak jsem moc velký závislák. Páníčka je doma, takže na ní celý den visím jako přibitý, všude za ní chodím, čekám na ni i před záchodem. Když se náhodou stane, že musím být sám doma, tak je to hrozné utrpení, vítám je pak s takovou radostí, že až mluvím, jak mi vždycky říkají a nemůžu se zastavit.
Jsem tak moc závislý, že nechci být ani sám na zahradě, a že by mi jiní pejsci takovou obrovskou zahradu záviděli. Stačí mi ležet vedle páníčky na gauči a chrnět a chrápat, stal se ze mě povaleč.
I když sem tam delší procházku nebo blbnutí s malým páníčkem a jeho kamarády miluji. Beru ho sice trošku jako konkurenci, musím se s ním o páničku přetahovat, ale není to nic hrozného. Většinou vyhraji, protože jsem buldok a nedám se, a když ne, tak si uraženě lehnu poblíž a čekám, až si mě začnou udobřovat.
Také miluji návštěvy a vynucuji si pozornost všech, ale to určitě znáte, přece se nenecháme přehlížet.

Moje oblíbené hračky jsou ponožky, papírové kapesníky, papuče, kolíčky na prádlo a podobné věci od páníčků, které jim kradu a tahám si je s radostí do pelíšku. Ten mám senzační z ecokůže kvůli vypadávání chlupů, páníčka říká, že ho všem s podobnými problémy doporučuje. Stačí ho vysát a vytřít hadrou. Uvnitř mám velký polštář, který jsem ukradl páníčkům z postele a už mi ho tam nechali, ten stačí také převléknout a mám čisto, vyřadili mi hromadu povlečení jen pro mě.
Také mám na hraní od dětství dva tenisáky a svou oblíbenou látkovou kostičku, užužlanou a fajn smradlavou, tu nechci dát, ani vyměnit za nové, které mi nakoupili, mají prostě smůlu. Ale sem tam mi ji můžou vyvařit v pračce.
Ale ze všeho nejraději miluji pet láhve. Chvíli ji pokulám a pak odšroubuji uzávěr, tím jsem s ní hotový a dále už mě nezajímá.

Také už bych bral nějakou pěknou buldici, ale bohužel mám smůlu. Tohle ještě doma nemáme dořešené, co s tím.:-)

Jednou jsem měl na mále. Buďte na to opatrní!!!!!!!!!!
Loni v létě mě kousla do zadní nohy zmije, vet říkal, že byla opravdu podle rozpětí zubů obrovská. Chvíli trvalo, než páničci zjistili, že mi není dobře a po prohlídce našli kousnutí, pak už jsme rychlosti blesku objížděli všechny vety, byla ale sobota odpoledne a žádný nebyl doma. Nakonec jsme sehnali jednoho ve vedlejším městě, ale to už jsem měl křeče a bojoval z posledních sil o život. Nebudu dále ty další dny popisovat, vše jsem nakonec zvládl, i kapačky a také to, že jsem byl jednou tak veliký, jak jsem hrozně natekl...také orgány zázrakem zůstaly podle všeho nepoškozené...no prostě to dopadlo dobře!!!

Mám doma ještě jednoho kamaráda, nerad bych ho vynechal. Je to malý hajzlík, když někde ležím, přivalí ke mně rychlosti blesku a kouše mě jak o život, jsem rád, když uteču. Je to suchozemská želva Fifín.:-)

Trošku jsem se rozpovídal, hlavně jsem rozebral podrobně moje zdravotní problémy, pro případ, že jste na tom podobně jako já a něco z našich zkušeností by se vám mohlo hodit. Byl bych moc rád.
Postupně páníčka přidá nějaké moje fotky, abyste viděli, jaký jsem krasavec.

Hezký den všem!!

Max a páníčkové - Adámek, Šárka a Jirka

Sia

Kolemjdoucí

Re: Max

Příspěvekned dub 07, 2013 7:54 pm

Fotky z inzerátu, no nechce ho tam někde.. takového broučka.:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Olga

Moderátor

Příspěvekned dub 07, 2013 8:57 pm

Maxík je překrásný. Ta zatrápená alergie - to je černá můra všech buldočkářů. Je pravda, že se dá naučit s tím žít, ale ještě to vychytat, co?
Olga a Amálka

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekned dub 07, 2013 9:23 pm

Děkuji, Olgo, Amálka je také krasavice a parádnice, už jsem část profilů pejsků prohlédla. Co se týče těch alergií, tak to opravdu není jednoduché, většina lidí, kteří mají frbulky poprvé ani netuší, co je může čekat. A pokud mají kolem vety jako my, tak se v tom placatí dlouho a pejsek se zbytečně trápí. Naštěstí jsou fajn akční lidé, kteří založí super web.stránky jako tyto.

Přidám prozatím nějaké novější foto, co jsem si stáhla z telefonu. Teda jako naschvál kvalita hrozná, stydím se, foťák se pokazil a už jsme nový nekupovali, nač máme moderní telefony? No, zrovna já teď na houby.:-)
Mladý má ale fotky krásné, tak snad na mě bude mít někdy čas, abych je tady poměnila.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekned dub 07, 2013 9:40 pm

Ještě bych přidala odkaz na ten náš pelíšek, máme velikost M, je moc fajn a třeba někomu padne do oka. Je opravdu po všech stránkách praktický. I na cesty. Prodejce je také ochotný. Máme zase sebou několik jiných pelíšku a všechny skončily brzo v popelnici.

http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=3154 ... ommend-box

Hics

Návštěvník

Příspěvekpon dub 08, 2013 11:44 am

Maxik je krásnej klučina. Přeju mu hodně zdraví - co se štěstí týče - to už koukám má zařízený a zrovna pro buldočí dušičku je největší dar hodnej páníček,na kterýho má koukám štěstí a tak je to správné. Říkám to furt - buldočci jsou pesani svelkým a dobrým srdcem, jejichž smyl života je dělat lidi šťastné, ale musí o to stát a trochu se snažit. Pak z toho vzniká neuvěřitelný vztah - nakonec - nevím o nikom, kdo by si po buldočkovi pořídil jiného pesana.
Mějte se oba fajn a ať Vám to šlape.
Hodně štěstí.

Tom
Nejvíc nejlepčí čoklík
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte dub 09, 2013 9:18 pm

Maty vítá do buldočího klubu Maxe. Přejeme, aby jsi se Maxi zbavil té protivné alergie. Není to nic příjemného. Musím zaťukat, já alergii nemám, ale panička jí má. :P Taky ti přejeme, aby jsi si dlouho užil krásného buldočkového života s milujícími lidmi. :wink:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekpát dub 12, 2013 10:19 am

Maty, děkuji za pěkné přivítání.:-) Máš pěkné jméno...Matýsek...já jsem zjistil, že Maxu je tady několik, asi oblíbené psí jméno. Já jsem správně Maxmilián, ale nikomu to neříkej, nemám to jméno rád, říká mi tak páníčka, když mě chce za něco pokárat. :-)

Olga

Moderátor

Příspěvekpon dub 15, 2013 2:12 pm

já jsem našemu Maxíkovi říkala: "Maculka" :D
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon dub 15, 2013 2:28 pm

Oli, mi říkáme podobně - Matulko,Matuline, Maty a taky Matééés! :evil:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte dub 16, 2013 3:06 am

Moc se nám, Maxíku, líbíš :) hodně zdravíčka přejí Amálka a Luisa :wink:
buldoček je láska na celý život

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekned dub 21, 2013 1:22 pm

Také zdravím, Amálko a Luiso. Od tak krásných holek mě poklona těší dvojnásobně.:-) Zdraví jsem si teď trošku pocuchal, na zahradě u babičky jsem vykopal tajně kost od kámoše Bena, kterou tam měl zahrabanou a snědl jsem ji, už mi ji nestačili vyrvat a hned večer jsem byl celý samá boulička.

Marla

Stálý člen

Příspěvekned dub 21, 2013 11:46 pm

My dobře víme,jak je těžké takové kostičce odolat :wink: ....to se risknou i ty bouličky,že jo? :lol:
buldoček je láska na celý život

Zpět na Vlastní profil buldočka