Právě je úte úno 20, 2018 8:54 am

BARF

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Besinka

Stálý člen

Re: BARF

Příspěveksob čer 18, 2011 11:37 am

Tak naše je povahově pravý opak miloučká a to čeká od ostatních psů, což taky není bobré .Pak má tehdenci utíkat a každý si na ni dovolí.Takhle agresivní je její máma jak na fenky tak na psy , měli problém ji i připustit a štěňata měla jen jednou, ale k lidem je úžasná.Tu psychopatku jsem myslela ke vztahu k jídlu, ona někdy kouká jesti já koukám, že jí.Zrovna dneska kontrolovala, jak na ni koukám za rohem.

Irča

Stálý člen

Příspěveksob čer 18, 2011 12:15 pm

Besinka píše:Tak naše je povahově pravý opak miloučká a to čeká od ostatních psů, což taky není bobré .Pak má tehdenci utíkat a každý si na ni dovolí.Takhle agresivní je její máma jak na fenky tak na psy , měli problém ji i připustit a štěňata měla jen jednou, ale k lidem je úžasná.Tu psychopatku jsem myslela ke vztahu k jídlu, ona někdy kouká jesti já koukám, že jí.Zrovna dneska kontrolovala, jak na ni koukám za rohem.

Tak ta naše je psychopatka povahově.Ale je zajímavé,že jsem ji měla před 3 měsíci u Petry a tam bylo vše bez problémů. Jeden pan veterinář mi řekl,že takového psa mám nechat utratit,blbec.

Irča

Stálý člen

Příspěveksob čer 25, 2011 6:46 pm

Noemi píše:
Irča píše:masa vypreparovala každý,byť sebemenší kousek zeleniny,ale podstatné je,že novou stravu vzala na vědomí. :D

Tak to je super, Nelka včera taky vyfrfňala vše zelené, ale hlavní je, že pejsanům chutná...zkuste zelené dršťky...ty by měly zeleninu nahradit....prý "úžasně" voní, ale pejsani se po nich můžou utlouct :mrgreen: .

Tak jsem dnes zkusila dát Ině ty zelené dršťky,"vůně" hrozná,ale miska byla v momentě vylízaná. :lol:

Irča

Stálý člen

Příspěvekned čer 26, 2011 12:05 pm

tak jsem si ty dršťky dala do dózy a do ledničky,Ina by měla ještě jednu porci.Ráno mi přítel oznámil,že v lednici bylo nějaké smradlavé maso,tak ho spláchl do záchodu. :evil:

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte črc 26, 2011 10:40 pm

:lol: Tak to je svědomitý a pořádkumilovný přítel....hahaha :lol:
buldoček je láska na celý život

Olga

Moderátor

Příspěvekpon zář 05, 2011 9:42 am

minulý týden jsem náhodou natrefila na hovězí svalovinu za 59 kč/kg od firmy Pošvář.
http://www.krmivaposvar.cz/Menu/o_firme.html
maso bylo moc hezké, bez kostí a jak kocour, tak Amálka se jen olizovali. Pak mi ale paní ještě doporučila mleté hovězí, za 22 kč/kg (hned mi bylo jasné, že za 22 korun nebude moc muziky) a taky jo.
Nějaká nedefinovatelná hmota, kocour to nechtěl, Amálce jsem to ani nedala (ještě by se osypala) a tak si pochutnal opět sousedův vlčák, do kterého to padá jako do žumpy. :D
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěveksob říj 15, 2011 10:31 am

zdravím všechny po delší odmlce.

Musím přiznat, že jsem stále tak trošku nešťastná z té Timmyho alergie - vypadávání chlupů, vylysaných míst a neustálého drbání. Léčení trvalo asi půl roku a nepošoupli jsme se moc daleko. Je mi jasné, že i homeopatika chtějí svou dobu, ale prošmějdila jsem kdeco ke stravě a ve středu jsem si objednala 13kg balík s masem, klíčkovým olejem, vitamíny, šampony a kdečím a najela jsem bez otálení na krmení za syrova. Ve čtvrtek jsem měla doma a od té doby se na jídlo těší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nejen že Timmy se kouká, co to chystám, ani nestíhám položit misku a už k ní hrne, ale neskutečně si pochutnává. Přikládám foto. Timmy to vylíže dokonale. Pozorovat výsledky je prý po očištění střev a vnitřního prostředí až tak kolem 6 týdnů. Tak teď zbývá vydržet a uvidíme, co to s ním udělá. Ohledně intenzity drbání si troufám říct, že je menší.

Chci, aby mu bylo líp, tak to tak bude :-) Jo a opravdu se mi zdá, tedy nezdá, že skoro nepije. Dřív vypil až 1 litr a spíš asi víc vody, teď stěží 1/2 litru, tak nevím, zda si dělat starosti :-(

Mějte se krásně
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marla

Stálý člen

Příspěveksob říj 15, 2011 10:20 pm

Na tom druhém talíři jsou MicroMineraly a Gelenkfit HD od cdVet ? Vypadá to krásně,věřím,že se mu to vylepší :)
buldoček je láska na celý život

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekned říj 16, 2011 12:01 am

Hergot Mariko to fakt vypadá krásně že bych to snad zhltnul taky ;)
Zato ta alergie moc hezky nevypadá to je chudák celej takhle růžovej? :(
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekned říj 16, 2011 10:41 am

Mirek a Hugo píše:Hergot Mariko to fakt vypadá krásně že bych to snad zhltnul taky ;)
Zato ta alergie moc hezky nevypadá to je chudák celej takhle růžovej? :(

No však dcera nade mnou kroutí hlavou, že se s tím takhle prdím kvůli pejskovi :-).

Jo a Timmy to má nejvíce okolo očí, na čumáku, tohle dojeb.l za týden. Furt se vrtí v pelechu a čumákem tlačí do látky, převlíkám mu bavlněnou cejchu a stále vyvařuju, jen lehce použiju prášek, jasně že žádný máchadlo. Pod oběma předníma tlapkama - podpaží, pak celej hrudník. Prostě kam došáhne tím drbáním. Tlapky přední a zadní si jakoby vykusuje. A za ušiman je oplešlej. No a na hlavě má taky ďourku vylisanou, to nevím, jak to se stalo. Takže nejlíp jsou na tom vlasně zápa a prdka
:-)

Ale zatím všechno vážím, hraju si s tím. Připravím talíř na celý den, pak to rozdělím do dvou dávek. Stále krmím dvakrát. Vážím to proto, abych ho nepřekrmila nebo mu nedala málo. Až to budu mít v oku, což asi nebude až tak dlou trvat, tak to půjde samo. Nemám nic proti tomu, když někdo naváží a dá psovi "granule" na celý den do misky. U syrového masa a ani zeleniny a ovoce to prostě nejde naházet na hromadu a nechat to tam celý den. Takže mě prosím nikdo nehaňte za to vážení, ju ? :-)

Ale každý asi dojde do fáze, kdy pozná, že prostě jinak to nejde.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekned říj 16, 2011 10:43 am

Marla píše:Na tom druhém talíři jsou MicroMineraly a Gelenkfit HD od cdVet ? Vypadá to krásně,věřím,že se mu to vylepší :)

Jojo, přesně tak, Micro Mineraly a Haut und Fell (kůže a srst) od cdVET. Pak jsem ještě koupila klíčkový olej, no uvidíme.

Vyfotím a pošlu :-)

Jo a ještě co 3 -4 dny koupu, měním komplet pelech. Prý v trávě blechy trousí trus, na to jsou pejsci alergičtí, prý. No je fakt, když ho koupu, tak slabiny a podpaží má kůži jakoby oslizlou. Mastnou, úplně to klouže, jako by se stále potil a vylučoval nějakou tekutinu. Teče z něj vždycky taková lehce nahnědlá voda a to běhá jen po zahradě a jen dopoledne a navečír, když jsme doma, tak nevím, kde k té špíně přijde. Doma vysávám obden, ne-li denně tím robotkem.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned říj 16, 2011 1:20 pm

No vypadá to úžasně......asi ještě nemáš přehled, ale zajímalo by mě, na kolik to příjde měsíčně. Neměla bych problém se s tím "patlat", kdyby byla cena únosná......
Míša a Duffy (1 rok)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekned říj 16, 2011 2:19 pm

A na co to má být alergie?
Nemůže to mít na nějakou trávu nebo tak něco?
Je mi ho líto taková hezká držka a takhle zřízenej :(
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekned říj 16, 2011 7:25 pm

No třeba dneska měl zase krásně načančáno. Měl tam stouhanou mrkev, mix masa, vločky, papriku červenou, bílý jogurt, klíčkový olej a za pár minut se drbal jako o život.Jelikož předtím měl jen mrkev, jablko, ledový salát a nedrbal se, tak asi jsem tímto způsobem vypozorovala červenou papriku. No drbání nakonec je stále, není lepší. Prý se mi to jen zdá. Ale já bych řekla, třeba večer když leží a chrupká, tak se nedrbe, dřív se i ze spaní budil. No jsme dva - tedy já a manžel - a vidíme to jinak.

Asi taky bude alergickej z trávy, ale kdo ví, my máme úplně normální trávu, jaká je venku. Včera Milan sekal a tak se tam stále někde povaluje, posedává. Tedy odpoledne, ráno by si zmáčel tlapky v rose a to brrr, to nemůžeme přeci :-)

Mafinko, ohledně ceny zatím můžu říct, že my jsme stále byli na lepších granulích, což je tak za pytel 1500,-. Měli jsme tak na 5 týdnů - cca- Teď jsem ale koupila maso za 900,- a přepočítáno na kg, bychom s tím měli vyjít tak na 6 týdnů. Do toho vitamíny, špamponky a speciální sprej na kůži - ty jíst nebude :-), tak dalších 1200,-. To je zkrátka počíteční inestice.

Do toho tak počítám na těch 6 týdnů tak 1,5 kg ovoce nebo zeleniny, což je tak dalších asi 150,-, když to fakt přeženu. My naštěstí jíme ovoce i zeleninu, když třeba dostává banán, tak to v denní dávce dělá 5 koleček. Mrkev třeba 1/4, jablko taky. Zbytek já :-). Kvasnice ještě nemám, ale mám ty minerály. Zatím. Když to tak týden mít nebude, taky se nic neděje. Občas má mít vejce (budu kalkulovat na 6 týdnů), tak asi 1x za týden, to je 30,-, pak třeba jogurt, to je taky třeba takových 50,- a vločky mám doma stojí asi pytlík minimum, když se denně dáva lžíce, má to snad na půl roku. Už měl i kus kus, to jsem dělala nám salát tabouleh, tak jsem mu lžičku dala kuskusu taky přidala. Něco jako bulgur, ten kus kus. Může mít i těstoviny, rýži a ta lžíce, co je k jídlu mu odebrat z našeho jídla to fakt moc není. Já nevím, jestli můžete sledovat moje rajče, budu tam postupně sypat talíře, který si fotím i pro sebe.

Zatím jsem mu kompletně rozhodila systém jídla, tak časem mám přejít, dle rady doma, na krmení 1x denně. Zatím krmím 2x. Večer si to udělám na jednu dávku, večer dostane část, zbytek pak ráno. Je to v lednici. Koupila jsem to mražený maso v Baronu v Ústí nad Labem a přišlo mražený, krásně zabalený. Je to baleno po 1/2 kg, takže má to na 2 - 3 dny. ten jeden balíček. Koupila jsem více druhů i lososa, tak to sřídám. Dneska jsme byli na nákupu, tak jsem mu koupila pro změnu kuřecí křídla a srdíčka, tak někdy v týdnu mu dám. Teď mi to mrzne minimálně prý 48 hodin :-) v mrazáku. Ještě chci zkusit kupovat maso u řezníka, ne nějaký speciální, ale třeba na Budějárně je pěkný řeznictví a zkusím se poptat, jestli nemají nějaký ořez. Snad by to mohlo pak být i za rozumnou cenu. Svíčkovou kupovat nebudu, to zas nejsem cvok.

takže to nejen vyjde levněji, ale já fakt sama vidím, co ten můj ťutínek dostane. Nemusím se spoléhat na obal a modlit se, aby to fakt bylo správně. Tím nechci ale hanit granule, jelikož jsem je dosud taky dávala. Ale zkrátka teď momentálně řeším jistý problém, tak jdu do všeho, co mi přijde nejlepší. Můžu se taky plést, ale rozhodně to chci alespoň zkusit. No jo no, trocha času navíc to je, než to člověk nakrájí, namixuje, připraví a odváží, ale pak ta radost z toho sežrání a všeho do mrtě, to mi dělá radost. Se mě i ptal Milan, a sní to vůbec všechno nebo něco nechá. No preparuje to tak nějak asi podle toho, co mu chutná, nevím, ale jí to po částech. Třeba nejdřív žloutek, pak maso, pak merkev, jablka a pak až ty vločky, ale zdlábne to fakt všechno. No a asi budeme muset malovat a taky jsem ráda, že nemáme koberec :-). Mám natočeno, tak sem někdy vložím.

Jo a poprvé měl po dlouhý době kost, hlídala jsem ho, ale popral se s tím statečně. Vepřové žebro a ještě jsem zjistila, že pes může syrové kosti i kuřete, kachny a tak, ale již nevařené nebo pečené, kvůli tříštění mají pak jinou strukturu. Po pečení a vaření nebezpečně ostrou, což mu může způsobit problém.

Tohle jsem si stáhla, vyčetla a vyzkoumala a dala do excelu, tak mi vyšlo krmení asi takovýhle a po vložení se to totálně rozhodilo, ale asi poznáte, co a jak je to v gramech a ve dvou sloupcích. Prví číslo je na krmnou dávku na 300 g/den a ten druhý sloupec, druhé číslo je na 400g/den.

Pes 15kg 2 - 3% jeho hmotnosti
300g/den 400g/den
2% 3%
g g
50% Maso 140 200
20% Kosti 70 80
30% Zelenina, ovoce a obiloviny 90 120

80% Zelenina 72 96
50% (listová zelenina)
20% Ovoce 28 24

60% Zelenina 55 72
30% Ovoce 27 36
10% Obiloviny 8 12

Pivovarské kvasnice 2 -3 denně

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekned říj 16, 2011 9:42 pm

A z čeho teda usuzuješ že to má ze žrádla když je to furt stejný nebo podobný?Co ti konkrétně řekl ten vet?
Obrázek

Noemi

Stálý člen

Příspěvekned říj 16, 2011 10:12 pm

Marika a Timmy píše:Jo a opravdu se mi zdá, tedy nezdá, že skoro nepije. Dřív vypil až 1 litr a spíš asi víc vody, teď stěží 1/2 litru, tak nevím, zda si dělat starosti :-(

V pohodě - maso obsahuje spoustu vody, čili pejsani, kteří si takhle krásně papkají :wink: navíc nemají potřebu zapíjet slepené bobky čehosi neurčitého :mrgreen: .
Mariko, mrkni se na www.manwe.eu vpravo je info o barfu, kalkulačka, a další zajímavé info...úplně k zahození není ani diskuze o syrovém mase na www.mujpes.cz
Ať pejsanovi chutná a alergie brzy pomine...Nelka se sice ani na mase úplně škrábat nepřestala, ale chce to vychytat. Třeba mletina od Pošváře jí nedělá dobře, ale kuřecí maso kupodivu nevadí. Miluje i hrtany a další podobné "bléééé", nad čím by lidi ohrnovali noc...a určo je to pro ni prospěšnější než čistá svalovina, takže svíčkovou určo ne :wink: :D .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon říj 17, 2011 11:14 am

Mirek a Hugo píše:A z čeho teda usuzuješ že to má ze žrádla když je to furt stejný nebo podobný?Co ti konkrétně řekl ten vet?

No to já právě si Mirků úplně jistá tím žrádlem nejsem. Stále mám podezření na granule, že v nich něco je a to mu nedělá dobře. Zkoušela jsem i jen maso a to mu nic není, po tý paprice to bylo teda za chvilku, ta vyrážka. A taky mám dilema, že je něco v trávě, co mu vadí. Prostě rozpor. Tráva nebo granule. Trávu teda betonem na zahradě určitě nahradit nechci a stromky a keře a kytky a bylinky kvůli tomu taky vykopávat nebudu. Takže musím začít u jídla.

Jinak vet nám doporučil, dávat jen jeden druh granulí a u něj zůstat. Mělo to být jehněčí - tak jsme zvolili Acanu, ikdyž je v ní zrovna i jablko. A to jsme mu dávali co já vím tak asi nějak 3 - 4 měsíce. Nic k tomu. Takže byl bez jogurtů, bez piškot, bez jablek, prostě nic. Alergie více méně beze změny. Občas horší, občas lepší. Když jsme jednou ve zhoršené fázi znova byli na kontrole, tak nám tlapky a hrudníček - tedy ta nejhorší místa - postříkal nějakým sprejem s kortikoidama, tak došlo do druhé dne - asi, již je to dýl - ke zlepšení. Pokud by se stav neměl lepšit, máme přijít znovu na postříkání. Ale to je to, co já nechci. Dojde k potlačení problému a ne k jeho řešení a hledání příčiny. Ta se ještě může hledat rozborem z krve, což je za dvojku a stále nemám 100% jistotu, na co všechno je teda alergický. Ta alergie přišla zjara po té, co jsem začala testovat - kvůli změně typu granulí - jiné granule, trojkové skupiny. Již nevím, jaké a taky nevím, zda to byly zrovna ony, co to rozjely. Ale pak to všechno v tý době začalo.

Jo a taky nám veterinář dělal rozbor z kůže, zda nemá nějaké breberky v kůži. Množilo se to několik dní a ani plísně ani zvířátka neprokázána.

Tak babo, dědku raď.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon říj 17, 2011 11:15 am

Noemi píše:
Marika a Timmy píše:Jo a opravdu se mi zdá, tedy nezdá, že skoro nepije. Dřív vypil až 1 litr a spíš asi víc vody, teď stěží 1/2 litru, tak nevím, zda si dělat starosti :-(

V pohodě - maso obsahuje spoustu vody, čili pejsani, kteří si takhle krásně papkají :wink: navíc nemají potřebu zapíjet slepené bobky čehosi neurčitého :mrgreen: .
Mariko, mrkni se na http://www.manwe.eu vpravo je info o barfu, kalkulačka, a další zajímavé info...úplně k zahození není ani diskuze o syrovém mase na http://www.mujpes.cz
Ať pejsanovi chutná a alergie brzy pomine...Nelka se sice ani na mase úplně škrábat nepřestala, ale chce to vychytat. Třeba mletina od Pošváře jí nedělá dobře, ale kuřecí maso kupodivu nevadí. Miluje i hrtany a další podobné "bléééé", nad čím by lidi ohrnovali noc...a určo je to pro ni prospěšnější než čistá svalovina, takže svíčkovou určo ne :wink: :D .

Noemi, díky moc, prolouskám.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 18, 2011 9:46 am

nahrávalo se mi asi 4 hodiny :

http://www.youtube.com/watch?v=MmYXO_571_o&feature=mfu_in_order&list=UL

Je to celý krmení a je to na 5 minut :-)

Dnes jsem se objednala na veterinu a vůbec se tam netěším :-(

Tak si sama sobě držím pěsti :-((((

Jinak je to jídlo ale všude, na zemi, na fouskách, na zdi, v misce na vodu a tak podobně :-)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekúte říj 18, 2011 11:25 am

Video hezký a ten obleček to má aby se nedrbal jo?
Aby to nakonec neměl alergii na ten obleček :D
Čím mu pereš pelíšek a hadry?Neměnila si když začala ta alergie prací prostředek?
Mě to jak to má zapálený přijde jak kdyby to měl od nečeho požahaný, chudák je jak kdyby se válel v kopřivách :x
Obrázek

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 18, 2011 12:23 pm

Mirků, tolik otázek, já si kladu taky :-(. A asi něco nevidím, jsem z toho taky smutná. Jenže už vidím dneska, tak mu prdneme kortikoidy, ono se to zlepší. Jenže to je to, co já nechci. Teda chci mu odpomoct, hned, ale ne na úkor nějakého jiného pochodu v těle. :-((((

Obleček mu dávám fakt kvůli drbání. Tolik si to nerozdrbe a když má ho více dní na sobě ve dne v noci, je kůže během fakt pár hodin zklidněná. Trika i pelech peru v minimálním množství prášku, ten používám jen a pouze Persil z DE. Máchadlo nula. Vše extra. Trik má několik, střídám když ho stihne prochcajdit hned, jinak obden nebo dle potřeby.

Jo a má to fakt ošklivý. Teď mám ještě nějaký sprejík s aloe, je to na alergické projevy kůže a to taky docela zabírá. Ty jo a včera se mi po večeři taky hned osypal jako blázen, tak jsem měla na talíři jen mrkev, maso hovězí a jogurt s klíčkovým olejem. Jo a sušený rybičky. Postříkala jsem ho a byl do hodinky to bylo zase lepší. Ne úplně dobrý. Ale lepší. Já jsem už fakt zralá na Bohnice.

Probůh, co už dělám blbě. Teď když jsem najela na maso, tak jsem bláhově myslela, že do týdne bude v pohodě.

Ale jsem ve fázi, že granule fakt zpátky nedám.

Nemysli si nic špatnýho, ale zkouším i Reiki a nic :-(.
Homeopatika, bylinky, vše po nějakou dobu a furt nic. Snad fakt nebudu muset vymrskat trávu, stromy a milovaný bylinky, aby byl Timmýsek bez tý vyrážky :-(

Mirků, poraď mi :-(

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 1:40 pm

Co to třeba zkoušet postupně s tou stravou? dávala bych mu třeba nejdříve jen kuře s mrkví. Pár dní by bez té vitaminové ujmy přežil....a sledovat, jestli se to lepší, nebo ne. Jakmile uvidíš zlepšení, přidej zase 1 věc.....a tak postupně vyřadit to, po čem se osypává...jinak fakt nevím.. :(
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 1:44 pm

Nebo zkus ještě popřemýšlet co se změnilo, když mu to propuklo. Co mohlo být ještě spouštěčem (ale předpokládám, že na tohle jsi už myslela hooodněkrát) Já měla takhle z ničeho nic obrovskou vyrážku na obličeji. Z ničeho nic.....uplně strašný. Pomalu jsem chodila kanálama....doktorka taky nevěděla co s tím. Nakonec jsem musela vyřadit veškeré věci, co jsem si za poslední měsíc pořídila (většinou kosmetika) a byla jsem cca 4 měsíce na antibiotikách.... :cry:

já bych vyřadila uplně všechno, včetně všech olejíčků, šamponů a podobně a začala od nuly na kuřeci, nebo syrové rybě.... :)
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 18, 2011 2:01 pm

no jo, když my s tím začali takhle (je fakt, že to bylo při krmení granulema), mě přijde, že ani po týdnu jsem neviděla zlepšení, prostě mlácení se od zlepšení ke zhoršení. To proto se obávám, že ikdybych dělala psí kusy s jídlem, tak to třeba může být z venku, z trávy.

Zatím měl hovězí a mrkev a jogurt a dobrý, pak znovu a vyrážka, myslím nebyla hned. Běhal venku, pelech stejný, obleček taky. Pak ty mixy ukázkových talířů, tak poprvé nic. Taky běhal venku v jiném triku, možná vykoupaný v novém šamponu, má být speciální na vyrážky, alergie. Po vykoupání se mu to vždy zhorší, ať to byl šampon přímo od veterináře, nebo tenhle. Pak se mu to zklidní tak do hoďky nebo do rána v triku a čistém pelechu. Ten mu měním vždy, když koupu, což je 2 - 3 dny. Tak jsem další den přidala červenou papriku a hrůza. Červená svědivá vyrážka, tak jsem ho nastříkala tou aloe (jo a je tam ještě teetrieolej) a pak dobrý.

Asi jak říkáš, dát mu týden jen jeden druh masa, jen jeden druh zeleniny, ale já jsem už tak zoufalá, že asi nevydržím alespoň týden a když vidím, že jednou po mrkvi dobrý, tak pak mu ji ser. všude. To stejný jogurt. Nevypozorovala jsem nikdy, když ho dostával samotný, že by se nějak osypal.

Aha, tak teď mě napadá, jestli ona mu třeba nevadí kombinace třeba plácnu jogurt s mrkví. Obojí extra mu třeba vadit nemusí, ale když něco bude jíst pospolu, tak to vadit může.

Pomooooc, já fakt blázním.

Tak nakonec mám termín až večer v 19:00.

Pavel10

Návštěvník

Příspěvekúte říj 18, 2011 6:47 pm

Marika a Timmy píše:no jo, když my s tím začali takhle (je fakt, že to bylo při krmení granulema), mě přijde, že ani po týdnu jsem neviděla zlepšení, prostě mlácení se od zlepšení ke zhoršení. To proto se obávám, že ikdybych dělala psí kusy s jídlem, tak to třeba může být z venku, z trávy.

Zatím měl hovězí a mrkev a jogurt a dobrý, pak znovu a vyrážka, myslím nebyla hned. Běhal venku, pelech stejný, obleček taky. Pak ty mixy ukázkových talířů, tak poprvé nic. Taky běhal venku v jiném triku, možná vykoupaný v novém šamponu, má být speciální na vyrážky, alergie. Po vykoupání se mu to vždy zhorší, ať to byl šampon přímo od veterináře, nebo tenhle. Pak se mu to zklidní tak do hoďky nebo do rána v triku a čistém pelechu. Ten mu měním vždy, když koupu, což je 2 - 3 dny. Tak jsem další den přidala červenou papriku a hrůza. Červená svědivá vyrážka, tak jsem ho nastříkala tou aloe (jo a je tam ještě teetrieolej) a pak dobrý.

Asi jak říkáš, dát mu týden jen jeden druh masa, jen jeden druh zeleniny, ale já jsem už tak zoufalá, že asi nevydržím alespoň týden a když vidím, že jednou po mrkvi dobrý, tak pak mu ji ser. všude. To stejný jogurt. Nevypozorovala jsem nikdy, když ho dostával samotný, že by se nějak osypal.

Aha, tak teď mě napadá, jestli ona mu třeba nevadí kombinace třeba plácnu jogurt s mrkví. Obojí extra mu třeba vadit nemusí, ale když něco bude jíst pospolu, tak to vadit může.

Pomooooc, já fakt blázním.

Tak nakonec mám termín až večer v 19:00.

Je možné, že kombinace jogurt s mrkví zrovna není nešťastnější. Je to něco podobného, jako kdyby si člověk dal třešně s mlékem - to nás taky dobře prožene. Nebál bych se jídelníček rozdělit na masitou část (ráno), zeleninovou část, mléčnou část a zase masitou část (večer), možná tyto pauzy mezi druhy jídly prospějí zažívání.
Miluji celou přírodu, mé buldočky, ale také výrobky z konopí, a protože chci jíst jen to nejlepší, pustil jsem se do vitariánství a vám to doporučuji také, protože se cítím skvěle.

MílaK

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 9:37 pm

...a zkusili jste jehněčí maso. Nám to doporučil vet.Rybníček kdysi dávno, když ještě ordinoval v Brně. Měsíc jsme dávali jenom vařené jehněčí a potom přidávali rýži postupně mrkev a pozorovali co to udělá. Prala jsem jenom věci pro psa deky a pelech jádrovém mýdle, spal na bavlněném prostěradle, vyměnili jsme i koberce /už to teda potřebovali/ . Trochu se to zlepšilo ale 100% to nebylo nikdy.

Noemi

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 10:50 am

Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Nikki

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 12:01 pm

Prosím vás,kde seženu jehněčí maso a kolik je tak cena?

Marie Vališová

Kolemjdoucí

Příspěveksob říj 22, 2011 4:26 pm

Včera jsem byla u řezníka a ten měl jehněčí, cena byla kolem 280 za kg :( , já měla prvního buldočka
taky alergika ale to je už 15 let ,můžete skusit i králika ten by se dal sehnat levněji nebo u chovatele
koupit celé jehně , to by vyšlo asi levněji. Taky jsme bojovali s alergii, nechala jsem mu testy v Brně
na veterině a oni mu udělali vakcinu v Holansku a tá vyšla na 4 000 a vet. mu to píchal a se to zlepšilo
ale dál jsem už nepokračovala.Taky jsem mu nechala píchat injekce na posílení imunitního systému a
ta stála asi jedna kolem 300 Kč a to se dávaly po určité době buď tři nebo celá dávla 6 injekcí.Teť mám
zas buldočka z ůtulku a ten má zas epilepsii.Bere léky a dávám mu Pangamin ten modrý den má i BIFI
a to tom se mu zlepšil trus a má krásné a tvrdé hovínka :D

Noemi

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 9:15 pm

Nikki píše:Prosím vás,kde seženu jehněčí maso a kolik je tak cena?

Já bych to nehrotila pouze s jehněčím...tady je nabídka - klokaní maso by mohlo vyhovovat.
http://www.masopropsy.cz/eshop/?sidx=0& ... g=29&sort=
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy