Právě je úte úno 20, 2018 8:58 am

Granule a jaké?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Silvie OK

Návštěvník

Re: Granule a jaké?

Příspěvekned říj 16, 2011 11:57 am

Nikki píše:Krmíte prosím vás někdo granulema Taste of Wild? Docela se mi líbí jejich složení, ale zaráží mě tam kuřecí maso. Máme alergika a tak se kuřecímu pro jistotu vyhýbám. Kdyby v nich nebylo. Hned bych je brala. Orijen jen na mě opravdu drahý, ale nejradši bych koupila právě ten. Tak rok krmíme brit carem jehněčí s rýží. Měl teď ale kilovku H-allergenu kachny a v pohodě a co dostal zpět brit care,tak se hrozně drbe. Hrůza, když člověk neví z čeho přesně. Zase nový koloběh výběru granulí. :(

My TOTW krmíme, máme bizona - tam sušené kuřecí maso je, ale v Pacific ho tam nevidím:
losos, moučka z mořských ryb, sladké brambory, brambory, řepkový olej, lososová moučka, uzený losos, bramborová vlákna, přírodní aroma, chlorid cholinu, sušené kořeny čekanky, rajčata, borůvky, maliny, výtažek z juky Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus plantarum, výtažky sušené trichoderma longierbrachiatum fmentation, kvalitní vitamíny (vitamín A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerální látky (proteinat železa, zinku, mědi, manganu, sulfát železa, zinku, mědi, manganu), jodid draselný, manganoxid, biotin, kalziumpantothenat, natriumselenit, kyselina listová.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekned říj 16, 2011 1:57 pm

Jo lososa jsem vlastně moc neřešila. My s ním krmili,když byl štěně Proplan a pak byla zjištěna alergie,tak jsme se vším,čím jsme do té doby krmili, přestali, a to i s lososem. Ale je pravda, že na něj by alergii mít spíš neměl.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekned říj 16, 2011 1:58 pm

A nezkoušel jste někdo H-Allergen nebo Trovet či Exlusive?

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Krmivo Welpen-Croc

Příspěvekned říj 16, 2011 7:47 pm

Máca píše:Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s tímhle krmivem?
http://www.baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/ ... tenata/i-0

Jé, máme zkušenost. Je to po syrovém masu - prý - další dobrá varianta oproti granulím. Timmymu to jede docela slušně, brali jsme to ale s sebou na prochajdu jako pamlsek místo piškotků, které nedávám. Už raději zase. Barfujeme a píšu tam taky něco málo k mojí zkušenosti.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Re: BARF

Příspěvekstř říj 19, 2011 12:14 am

MílaK píše:...a zkusili jste jehněčí maso. Nám to doporučil vet.Rybníček kdysi dávno, když ještě ordinoval v Brně. Měsíc jsme dávali jenom vařené jehněčí a potom přidávali rýži postupně mrkev a pozorovali co to udělá. Prala jsem jenom věci pro psa deky a pelech jádrovém mýdle, spal na bavlněném prostěradle, vyměnili jsme i koberce /už to teda potřebovali/ . Trochu se to zlepšilo ale 100% to nebylo nikdy.

Míplo, na jehněčím jsme byli pár měsíců. Nic víc než jehněčí, ale granule. A bylo to lepší, horší, dobrý a úplně blbý. Nedokázala jsem vůbec vypozorovat, z čeho se to horší. Zda hned po jídle, nebo poté, co se vrátil z venku, no nezjistila jsem :-(. Spí taky na bavlně, koberce nemáme žádné :-(. Peru v tom persilu fakt dlouho, měnit jsem to neměnila a máchadlo neužívám. Tady na jeho věci. Uff, fakt nevím.

Dnes jsem se vrátila z veteriny, zdeptaná :-(

Vše jsem asi ještě víc pokazila. BARF nebude, jedeme zase od nuly. To jest jen a jen na jehněčím a vodě. Nic víc. Mast s kortikoidy, za týden kontrola. Ach jo. Po té asi necháme nabrat krev a uděláme testy na alergii. Stihla jsem si ho teď večer ještě vykoupat, namazat a vyměnit mu pelech. Dělal nám pan doktor stěr z kůže a nic neobvyklého se nenašlo. Jen nějaká modrá vlákna a jediná modrá věc v naší domácnosti je jeho triko proti škrábání.

Nevím, co dělat, kde ta pravda je. Pan doktor mi říkal, že hovězí a mléčné výrobky mu vůbec dávat nemám. Hovězí maso prý není skoro v žádných granulích. Timmy měl teď převážně hovězí. Triko zatím taky nedávat.

MílaK

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 12:53 am

my jsme našemu boxerovi ze začátku vařili maso,zeleninu,rýži, pak jsme zkusili teda to vařené jehněčí , granule jsme dávat nechtěli, stejně jsme ale skončili na kortikoidech ale granule zatím jsme nedávali, v té době tady nebyli zase tak kvalitní,ty kortikoidy jsem moc nechtěla,aby je měl, bral je asi 5let a vím,že vet mně tehdy řekl,že by mu mohl předepsat jiné léky,které nemají takové vedl.účinky ale stály měsíčně 1000,-- a já na to neměla, dva psi, děcka atd. v jeho 10 letech jsme potom zkusili přejít na granule už nevím tu značku ale bralo se to na veterině a pytel stál 1100,--druhého psa jsme šidili levnějšími granulemi, no s těmi všemi problémy se náš boxík dožil 12,5 let,když umřel tak jsem po dlouhé době spala aniž bych slyšela drbání a klepání tlapky a podlahu jak se drbal, a nechodila v noci ho ještě venčit.ale život měl u nás bezva, až na tu alergii :D Držím palce ať se zjistí příčina,

Olga

Moderátor

Příspěvekstř říj 19, 2011 9:32 am

Mariko,
ty by jsi mohla z fleku otevřít psí restauraci. A jak Timískovi chutnalo na tom videu. Vidím, že rad je tady napsáno hodně a všechny jsou dobré. Já bych jenom chtěla připomenout, že vyčištění organismu trvá cca 3 měsíce a ze začátku může nastat i mírné zhoršení (prý jak se začnou alergeny z těla vyplavovat).
Nám pan doktor Rybníček (náš Guru :O)) ) dal taky kortikoidový spray s tím, že když jsme tak byly, tak Amálka byla hodně osypaná. První dva týdny jsme stříkali denně 1x a alergie zmizela z 90%. Pokud u toho dáváš správné granule, tak by se osypání nemělo opakovat do takové míry, jako předtím. Vytrvat by se mělo alespoň dva měsíce, pak prostudovat složení granulí a zvolit něco úplně jiného, pokud se alergie vrátí.
Co by byla zásadní chyba, pokud je to potravinová alergie, tak to, že talíře sice vypadali úžasně, ale bylo na nich tolik složek, že tím nevychytáš alergii. Na zjištění toho, na co je pejsek alergický, se dává jednostranná strava (dvě složky)po dobu cca dvou měsíců a pokud se alergie zlepší, opatrně se přidávají další složky.
Časté koupání není taky moc dobré , když tak čistou vodou s přídavkem octu (proti kvasinkám). My zkusili kdeco a nakonec jsme zůstali u Bepanthenu plus a Panthene šamponu.
Pokud by Timy byl alergický na trávu a podobné věci, tak v zimě by se to mělo výrazně zlepšit samo.
Vydržte, my budeme držet palce.
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 10:04 am

Olgo, děkuji za info. Jsem zvědavá, kde na rychlo seženu granule s jehnětem. Nemám mu vlastně co dát, mám, tedy měla jsem v mrazáku maso. Měli jsme jehněčí, několik měsíců a je fakt, že se horšilo, lepšilo, opravdu se obávám, že to může mít zvenku.

Tak jo, tak odznovu. Sehnat jehně, zase vydržet 3 - 4 měsíce jen na jehněti a pak se uvidí. Do toho ještě necháme nabrat krev, případně ho necháme otestovat na alergen. Jak jich je prý více jak 8, tak to není dobré.

Takže se od barfu přesouváme zase na granule. Dcera sehnala včera prodejnu, kde mají jedny jehněčí s rýží. Ty co jsem od Acany měla předtím mu evidentně nesedly, když se obsypával a neobsypával.

Ach jo, acho jo.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 10:43 am

Marika a Timmy píše:Takže se od barfu přesouváme zase na granule..

Jehněčí granule nejsou spása...chce to trpělivost a ne hop skok po týdnu sem a zase tam.
Přesně jak psala Olga - proč krmení masem s testem alergie znamenalo mít v misce milion příloh, mně není jasné...a do toho další přípravky na kůži...to už vůbec ne. Proboha, jak chcete zjistit, co vlastně dělá neplechu?... :shock:
...a ještě něco - mám problémy s kůží taky...on se organizmus fakticky za týden nevyčistí...člověk nemůže chtít zázraky ani o psího tělíčka.
Za sebe bych tedy granule nedávala (Nelka se po jedněch jehněčích osypává naprosto vzorově), dala bych týden jen kuřecí maso - samotné - a nemyslím tím jen prsa...a pak pomalu zkoušela přidat jednu věc...a postupně pokračovala. Úplně bych vyloučila veškeré serepetičky na srst apod. A už vůbec se nenechala zmást reklarovaným hypoalergenním textíkem na nejrůznějších přípravcích.
Timminu přeji dobrou mňamku bez drbacích následků :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 10:58 am

no je mi to jasný, jen do mě, sama jsem vinna :-( a všechno beru :-).

A jinak, kuřecí výslovně vetem odsouzeno jako jeden z možných alergenů. Jehněčí proto, že se na něm obsypává nejméně "pacientů". Absolutní zákaz hovězího a mléčných výrobků. Na internetu se prý najdou různé informace, nemají ale nic společného s tím, že to pomůže všem, myslím teď krmení syrovými produkty.

Takže zase poslechnu veta a budu se snažit krmit jen jehněčím. A "fuj", holt granulema.

No jo no, když ale všichni máte jiný pohled na věc, já si hledám svůj. Když holt po třech, čtyřech měsících vidím, že to nikam nevede, hledala jsem jinou cestu. Takže holt zase jehněčí granule, pak nechat vyšetřit krev. Náš první byl hooodně alergický na trus blechy v trávě. Jen se někde ochomejtl kde byla blecha, průs.r ve formě alergie byl na světě.

Tak teď to holt mám ve fázi zjišťování, tak musím udělat vše, co je v mých silách a co myslím mu pomůže. Jelikož fakt jsem se třeba i ptala, jestli se to nemohlo spusit po očkování na vzteklinu, kterou jsme letos dostali v dubnu a s přeočkováním za 4 roky. Prý ne. On totiž tak v dubnu květnu začal s tím obsypáváním. Nejsem doktor.

No jo no, když mě fakt přijde, že jídlo může být problém, ale venku může být ta hlavní příčina. A to ikdybych se posr..a, tak tohle sama bez vyšetření asi nezjistím. Nebo alespoň jsem nenašla nikde v diskuzi, jak poznám, že je pes alergický na trávu, aniž bych vyšetřila krev nebo testovala na kůži.

A ještě k milionu příloh. To, co tam má, jem mu dávala a nepozorovala jsem žádnou reakci. Od srpna nebo září, cca jsem mu přidala, přilepšila samostatně a jen jednou, dvakrát v krmení žloutek. A nic, pak jsem mu jednou dala jablko, nic. Pak dostával jednou rybku, nic, pak jsem mu dala býlí jogurt, nic. Pak zase za pár dní mrkev, tu víckrát, zaprvé ji vychutnával a taky nic. Prostě hned po jídle se neobsypal. Obsypával se tedy minimálně, s delší prolukou, jelikož jsem krmila večer a to chodil většinou i ven. Ráno byl většinou čistý. Možná to bylo trikem, nevím.

Jediné, co nemíval je syrové maso.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 10:59 am

Já bych granule taky nejela.....dala bych to maso...a trpělivě čekala a čekala... :wink: ani ty pelechy bych neprala od den... :)
Míša a Duffy (1 rok)

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 11:03 am

Mariko,
u nás se velmi osvědčily granule TRAINER FITNESS jehněčí.Jsou hypoalergení a holistické pouze s doplňkem bylinek např.Ostropestřec na pročištění jater.Tak se na ně podívej.Já je teď objednávala pro druhého frbula.První na nich vyrostl a i když je nežravec, tyhle mu chutnaly.Jinak držím palce.
Je fakt,že každý veterinář má jiný názor.Někomu nesednou ani jehněčí....mají i králíka,kachnu a jiné.Mi si prošli podobným peklem s prvním psem.A nakonec jsme paradoxně po všech antibioticích ,vyšetřeních a seškrabech změnili dvakrát veterináře...no štěně v hrozném stavu a to trápení,že se mu nedá pomoci...peníze pominu.Takže jsem mu nasadila granule a byl klid.Pak jsem k nim přidávala po 14 dnech vždy jen jeden kousek něčeho co ještě neměl.Tak jsme prošli vším bez úhony a u našeho starého třetího veta jsem se dozvěděla,že měl asi jen problémy s hormony a imunitou...prý do věku dvou let se tyhle problémy vyskytují často a někteří vetrináři na to "hřeší".Má teď dva a půl a je naprosto v pořádku.No nechápela jsem.Teď mám "darovanou fenku" a řešíme tenhle problém nanovo.Je to běh na dlouhou trať a minimálně tři měsíce trvá organismu se vyčistit.Tak všem,kdo tohle řešíme "ZLOMTE VAZ".

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 11:20 am

JarkaVil píše:Mariko,
u nás se velmi osvědčily granule TRAINER FITNESS jehněčí.Jsou hypoalergení a holistické pouze s doplňkem bylinek např.Ostropestřec na pročištění jater.Tak se na ně podívej.Já je teď objednávala pro druhého frbula.První na nich vyrostl a i když je nežravec, tyhle mu chutnaly.Jinak držím palce.

Koukala jsem na http://www.dogfoodanalysis.com/, jsou ve trojce a je tam rýže a brambory, tak nevím :-(, ale moc děkuji za radu, jelikož dcera mi jde kupovat ty granule, aby měl co k jídlu, tak kdyby náhodou nesedly, tak si seženu tamty od tebe Jarko. Opravdu díky za typ.

Ty co jsem sehnala já jsou adren grange a je tam jehně a rýže. Předtím měl jehně a jablko, to se pan vet netvářil vzhledem k možné alergii na jablka. Ty ale Timmy zcela běžně jedl přep propuknutím alergie a nikdy se neobsypal. Jablka miloval. Takže asi proto to vet schroupl a ač nerad, tak tu acanu toleroval. Ale první věc byla, že tuhle značku nezná. Ani orijen. Šel ale kolem mladší doktor a chválil, že to je jedna z nejlepších značek v krmivu. Je jasný, že se jim tam ochomýtají prodejci a nabízí za provize hillsky a podobné typy granulí. Ale tak je fakt, že člověk asi nemůže otrocky dát jen na to hodnocení. Co prostě snese jeden pes, tak druhý nemusí, že jo?

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 11:42 am

Mariko, klidně ti kilo pošlu na zkoušku, teda pokud se pro nějaké rozhodneš a budou sedět...musíš na nich stejně setrvat.Jo jsou v nich brambory a rýže ale čistě samé maso asi neseženeš.Jo co vetrinář, to názor.Prostě musíš najít ty co sednou.Pokud vet nezná tak kvalitní krmiva...to koukám.Dej na svůj úsudek.Všeobecně je nejvíce potravní alergie na soju..ta je ve všech obyčejných granulích a pamlscích...na to bacha.Ovoce a zelenina jsou prý nejmenší alergeny.Občas se pes osype třeba z jahod...ale to je kopřivka...Jo je to beznaděj,taky se s tím teď peru...ale už tak nestresuju jako s prvním.To jsem na tom byla jako ty.Všude se dokonce vytíralo i octovou vodou...co kdyby to byly kvasinky???Tak jsem z toho byla vykolejená.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 11:48 am

Jarko, zatím neposílej, jsi zlatá. Ale já jsem již úkolovala dceru, aby hned po vyučování je zajela koupit. Asi vydržím na nich týden a to bych snad zjistila, jestli sedí, ne?? Jinak je mi jasný, že pokud nebude nějaká jo špatná reakce, tak je nechám a zase vydržím ty tři, čtyři měsíce.

Za 10 dní mám jít stejně na kontrolu, až doberu tu mast. Tam se uvidí, zda to zabralo, jak to zabralo a tak :-)

Děkuji moc

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 12:29 pm

Mariko neděkuj, není zač....po deseti dnech téměř žádný rozdíl nebude...většinou to trvá dýl.I když u mého psa se cca po týdnu přestal otírat čumák do všeho možného...ale to je výjimka.Prostě ho to zklidnilo.Fenečku mám na granulích teď dva týdny a připadá mi,že trochu splaskla...ale těžko posoudit,to víš našim pohledem je to zbožné přání.V každém případě to není horší...to je pozitivní.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 1:02 pm

A jak tedy dlouho prosím tě myslíš, že ho mám nechat na těch granulích. Jsem teď úplně taky mimo a nevím, zda když se mu to zhorší mám panikařit nebo krmit dál, zhoršení nezhoršní :-(

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 1:26 pm

No pokud se nezhorší, tak vydrž alespoň měsííc...pak to pomalu ustupuje a po třech měsících musí být zlepšení hodně viditelné.Pokud se ti osype více...no asi by jsi je měla vysadit.Ale to je těžké,protože alergici i zhoršením stavu reagují na jakýkoliv přechod potravin.Ani to nemusí být alergen.Je to šílené....To rozhodnutí co dál.Já osobně bych prostě vydržela a i zhoršení alespoň dva týdny...Ale to je jen osobní názor.Stejně tak jako každému alergikovi sedí jiné granule...jo kdyby byly fakt nějaké "universální".

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 2:02 pm

Mariko, vůbec to neber, jako "jen do mne" - jak píšeš...
Tím, že máme taky drbací feňuli, někdy zrůžoví a nevím, z čeho, tak vím, jaký to je nářez.
Zkoušela jsem růžné granule (Canine Caviar, Acanu - ryba, bizon, ... First Mate Ocean, o kterých mi tvrdili, že jsou spešl na problémy s kůží a srstí a furt :mrgreen: hrůza - , pak jsem si myslela, že to způsobeno v nich obsaženým kuřecím tukem - taky jsem dala na to, že kuře je nejčastější alergen).
Pak mi poslala Kika rybičkové Fish4dog a ty byly v klidu...jenže Nelce chutnaly chvíli a pak už jsem ji musela krmit po jedné z ruky. Tak jsem se naštvala, koupila maso a zkusila, co to udělá. Jenže hovězí je drahé, vepřové jsem přemražovala...a nakonec jsem měla pro Baxe kuřecí, Nelka koukala a házela takové psí oči, že jsem si říkala risknu to a uvidím (po minikůžičce z pečeného kuřete od lidského stolu byla reakce bouřlivá, to jsem věděla)...a světe div se - syrové kuřecí maso jí nic nedělá...chce to nedat jen na řeči veterináře, ani okolí a vyzkoušet....a hlavně - nečekat zázraky na počkání.
Já třeba vím, že Nelka nebude nikdy úplně v pohodě...je prostě alergik a já ji ale nehodlám trápit trvalým podáváním kortikoidů...takže se obě drbeme a máme se moc rády :mrgreen: :D :lol: :D :mrgreen: .
Nechej si raději poslat menší balení granulí, protože jinak se ti začnou doma hromadit pytlíky, které budou k ničemu...u nás naštěstí máme druhého jedlíka, který je zfutroval :D .
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 19, 2011 2:05 pm

Noemi píše:Mariko, vůbec to neber, jako "jen do mne" - jak píšeš...

Noemi, neboj neberu, jsem si sama vina tím, jak to s ním válím, fakt, proto i píšu smalíka :-)

Tak mi ale opravdu a upřímně poraď. Jak dlouho krmit jedněma granulema. Co když (už já předjímám a třeba zbytečně) se to hned zhorší. Krmit dál a dělat, že to po týdnu, měsíci nebo čtvrt roce přejde?

Jo a já se tedy s dovolením přesunu do granulí. Třeba jen na chvilku, i svámi samo, protože teď je mi každá rada fakt drahá. Jo a drbeme se taky oba. Já i Timmy, když ho muchluju :-).

Noemi

Stálý člen

Re: Granule

Příspěvekstř říj 19, 2011 4:26 pm

Já právě už moc zastánce testování granulí nejsem - je v nic tolik složek, některé popsány a rozepsány tak, že člověk stejně neví - navíc, co tam opravdu je, se normální smrtelník taky nedozví.
Na hvězdičky v testu taky nedám - organizmus může zareagovat blbě na meganej směs :wink: . Krmit nějakým hypoalergenním krmivem taktéž není zárukou úspěchu.
Za sebe bych nasadila vážně jen maso - 14 dnů a pak by se vidělo....ale chápu, že v tomto směru je to rozhodnutí každého jedince...pes by v tomto směru měl určitě jasno...ale za něj rozhoduje páníček :mrgreen: .

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Granule

Příspěvekstř říj 19, 2011 5:24 pm

no jo Noemi, já jsem mu stav oproti minulé návštěvě zhoršila, tak se na mě asi právem pan doktor zlobí, ne nějak že by mi nadával, ženská, co jste mu to provedla. To zase ne. Dělala jsem ale opatření, aby se zlepšil a ono se nelepšilo, tak jsem si pak chtěla pomoct sama a ono tohle. Tak teď raději ho poslechnu. Je v té dermatologii a alergiích "specialista", tak ho už nechci zklamat. Až asi po těch 10 dnech mazání kortikoidama se zkusím poptat, že bych chtěla mu dávat syrovou stravu.

Stejně ale děkuji za reakce, ikdyby byly negativní. Víš, když je už člověk v tom zabředlý, nevidí vlevo vpravo.

Ahooooooj

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř říj 19, 2011 9:05 pm

Odkaz na obchod s hodně dobrými granulemi...
http://www.granule.cz/

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv říj 20, 2011 4:41 pm

ty jo, ale já našla jen velký pytel. To když bych měla koupit a pak mu nesedlo, no nevím nevím. Ale vypadají dobře, zdá se :-)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 1:31 pm

http://spokojenypes.cz/artemis-krmiva/a ... g?id=51148

Tyto jsem začala krmit v období, kdy se Timmymu začala projevovat alergie. Možná jen souhrn všeho možného, třeba nemají na to granule vliv. Na ten začátek granule.

MK

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 2:06 pm

Tyhle jsou pro pejskydo 10kg...každopádně Artemis jsou skvělé granule. Líbí se mi jak složení jak reference z okolí. Krmí jimi naši známí a nemůžou je vynachválit :wink:

Tak nevím, jestli něco z nich vyvolalo takovou silnou reakci, ale možné je asi všechno :?
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 2:08 pm

jojo, to jsem si taky myslela, že to je v pohodě. A taky nemůžu říct, že by to až tak spustilo tu alergii. Ale v té době změny na tyhle granule to tomu našemu bobíkovi začalo :-(

Tak a teď, babo raď :-(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 6:22 pm

Marika my sme boli pol roka iba na tych rybaxich granuliach,ziadne mlsky,nic.Tak sme to dostali pod kontrolu.
Ma napadlo nepichali alebo nedavali timmymu pre tym spustenim tej alergie nejaku injekciu s ATB alebo tabletu, spot, nieco na odcervenie?to vsetko to moze spustit totiz v kombinacii s niecim. My sme dosli na to,ze mame silneho alergika na penicilinove ATB a vsetko co penicilin obsahuje.Tiez mame riziko reakcie na vakciny.
Ja neviem ale nam sa jahnacie granule vobec neosvedcili, hned bol cerveny.Ale jahnacie ciste maso moze bez problemov.Takze skor chod tou cestou,ze dva mesiace iba napr.jahnacie alebo kralicie maso a napr. ryza.A nic viac.
Kralik je vraj malo alergenny,pretoze kralikovi nemozes dat zjest nieco zle.By ho zdulo a bolo by.Nas kralika miluje,to pojeda aj surove to kralicie.Ja hovadzie davam,ale zase viem,ze nikdy nerobilo problemy.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 8:23 pm

Kimi, ještě jsme dostali injekci proti vzteklině a to nové na 4 roky. V té době asi byl i spot na blech, klíšťata a já nevím co. Ale to až po pár dnech po očkování.

Ale to jsem se ptala a mávnutím ruky bylo řečeno, že to s tou alergií nemá co dělat. On ten spot měl Timmy i vloni :-(

Injekci měl ale na vzteklinu jen roční. Myslím vloni.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 8:34 pm

Nám řekli, že spot nejdříve po 10 dnech po očkování....ale myslím, že by to stejně nemělo v žádném případě vyvolat tuhle hrůzu :(

Bylo toho hrozně moc najednou a teď babo raď viď :?
Míša a Duffy (1 rok)
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy