Právě je úte úno 20, 2018 8:55 am

Kolik dát granulí ?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Milka

Nováček

Kolik dát granulí ?

Příspěveksob zář 15, 2012 7:41 pm

Dobrý den,
Mám fenečku Francouzského buldočka, která má 3 a půl měsíce a váží 3 kila. Koupil jsem granule Puppy, ale není na nich napsané kolik jí toho mám dát. Nemohli byste mi prosím poradit ?
Děkuji.

Noemi

Stálý člen

Re: Kolik dát granulí ?

Příspěvekned zář 16, 2012 10:13 am

Milka píše:Dobrý den,
Mám fenečku francouzského buldočka, která má 3 a půl měsíce a váží 3 kila. Koupil jsem granule Puppy, ale není na nich napsané kolik jí toho mám dát. Nemohli byste mi prosím poradit ?
Děkuji.

Dobrý den, předpokládám, že štěňátko už něčím krmeno bylo a dostal jste základní info od chovatele.
Dávkování je u každých granulí trošku jiné, mrňousům se dává 5x denně. Vaše info - granule puppy je nedostatečné (označuje věkové zařazení pejska, nikoli značku), takže ani na netu nelze dohledat doporučené dávkování. Množství není špatné alespoň orientačně zvážit, protože hustota různých značek je různá a určitě obilí a kukuřice je objemově někde jinde než maso v granulích, takže občas je "kelímek" dosti zavádějící odměrka.
Napište, prosím, info, o jaké granule jde, a pak Vám tady určitě někdo rád poradí.

Bohužel jsem neměla své psy od štěňátek, a nevím, jaká je doporučená hmostnost 3,5-měsíční bulďošky, ale někde si to tady majitelé navzájem sdělovali, takže to určitě dohledáte.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Yejnie

Nováček

Příspěvekčtv pro 26, 2013 1:42 am

Dobrý večer,
Mám čtyř měsíční fenku FB. Krmím ji granulemi PLATINUM, ale nevím jak je mám přesně dávkovat. 1, 5 kg pytel nám vydržel 6 dnů a zdá se mi to moc málo. Proto se chci prosím zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti a mohl by mi poradit. Děkuji.

evisek68

Moderátor

Příspěvekčtv pro 26, 2013 5:51 pm

A na pytli není alespoň orientační dávkování?
Když tak se přidejte na Facebookovou stránky Frbulu, tam je kolem 3.000 členů a asi někdo z nich těmito granulemi krmí, tak by Vám mohl poradit.

https://www.facebook.com/groups/frbul/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Leo123

Nováček

Příspěvekúte led 07, 2014 9:35 pm

někde jinde než maso v granulích, takže občas je "kelímek" dosti zavádějící odměrka.
Napište, prosím, info, o jaké granule jde, a pak Vám tady určitě někdo rád poradí.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát led 10, 2014 11:10 pm

Yejnie píše:Dobrý večer,
Mám čtyř měsíční fenku FB. Krmím ji granulemi PLATINUM, ale nevím jak je mám přesně dávkovat. 1, 5 kg pytel nám vydržel 6 dnů a zdá se mi to moc málo. Proto se chci prosím zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti a mohl by mi poradit. Děkuji.

Momentálnětaké krmím Platinem, ale již dospělou fenku. Na pytli je uvedené dávkování a jestli dobře počítám, vaše čtyřměsíční fenečka by měla dostat 60-90 gr. na den, pokud váží okolo 5kg. Takže jestli jste zkrmil 1,5kg za 6 dnů, "trochu" jste ji překrmil :mrgreen: Mně vychází, že by Vám tato dávka měla vydržet 16-25 dní při uvedeném dávkování.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy