Právě je úte úno 20, 2018 2:56 pm

Tlapky a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Tlapky a problémy s tím spojené

Příspěvekúte črc 12, 2011 2:34 pm

Ja by som postupovala tak, ze by som nechala z toho odobrat vzorky z toho, mozno by som skusila nasadit potom liecbu. Zbytocne sa takto pes laduje antibiotikami. Potom este ostava liecba kortikoidmi, ale to by chelo zistit co to vlastne je. Masticky tu asi pomahat nebudu.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte črc 12, 2011 6:58 pm

My jsme také v začarovaném kruhu.

Po prve na veterině - 450,- dozvěděla jsem se, že je má "nateklé" :roll: a dostala mastičku - nepomáhala.
Po druhé na veterině - 350 ,- dozvěděla jsem se, že je má zapařené :roll: a dostala líh - nepomáhá
Po třetí na veterině - 2250,- dozvěděla jsem se, že má kvasinky a koky a dostala jsem šampon, tablety a kapičku za krk - NEPOMÁHÁ!!!

Už se nad touto situací musím smát! Bohužel, nemohu lítat na veterinu každý týden a vyhazovat podobné částky. Mažeme kotrikoidy a pomáhá to. Jsem také nešťastná a uplně tě chápu. Tak snad na tom nebudete jako my :(
Míša a Duffy (1 rok)

filipendula

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 7:34 pm

Ki+M a Hercules píše:Ja by som postupovala tak, ze by som nechala z toho odobrat vzorky z toho, mozno by som skusila nasadit potom liecbu. Zbytocne sa takto pes laduje antibiotikami. Potom este ostava liecba kortikoidmi, ale to by chelo zistit co to vlastne je. Masticky tu asi pomahat nebudu.

Ved prave,ze uz som do neho nechcela pchat dalsie antibiotika. Prekvapil ma ten druhy veterinar, ktory mi povedal, ze to su urcite zapalene chlpky- isla som k nemu, aby mu zobral nejaku vzorku, lenze vtedy mal len jeden vriedok a to prave v nezapalenom stave-vyzeralo to len ako mozol na dlani, aj doktor povedal,ze je to len vazivo a z toho vzorku ani nevezme. Lenze medzicasom sa to "vazivo" znova zapalilo a stale ten isty cyklus dookola. Plus vznikli dalsie 3 vriedky :-(

filipendula

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 7:38 pm

Mafinka01 píše:My jsme také v začarovaném kruhu.

Po prve na veterině - 450,- dozvěděla jsem se, že je má "nateklé" :roll: a dostala mastičku - nepomáhala.
Po druhé na veterině - 350 ,- dozvěděla jsem se, že je má zapařené :roll: a dostala líh - nepomáhá
Po třetí na veterině - 2250,- dozvěděla jsem se, že má kvasinky a koky a dostala jsem šampon, tablety a kapičku za krk - NEPOMÁHÁ!!!

Už se nad touto situací musím smát! Bohužel, nemohu lítat na veterinu každý týden a vyhazovat podobné částky. Mažeme kotrikoidy a pomáhá to. Jsem také nešťastná a uplně tě chápu. Tak snad na tom nebudete jako my :(

Vsak prave, ja by som za jeho liecbu dala kludne i vysoku ciastku, keby som vedela, ze to pomoze a ze diagnoza je spravna. A vy mate tiez taky problem ako my alebo nieco ine? Ja teraz len natieram betadine, ale to si hned aj tak olize :-( , tak ho aspon 10 min. zabavam a nosim na rukach, nech to ucinkuje. Ale to je nanic, to mu davam len preto, aby sa mu tam nedostala nejaka infekcia. Fakt neviem, co s tym a hlavne za kym ist pre pomoc :-(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte črc 12, 2011 8:21 pm

No my mame iny problem, to suvisi s alergiou, nas pokial je v BA, tak sme na stvrtke prednisonu cez leto. Raz za tri dni stvrtka, aby mu to nejak neskodilo. Ked sme u rodicov na chalupe, tak tam nic, takze bud tu nieco rastie, alebo fakt neviem.
Co sa tyka toho doktora, su tri dobre moznosti. My chodime v Trencianskej Teplej, to je pri Trencine k panivi doktorovi Babcanovi, je to odbornik,navyse odchoval viac placatych tlamiciek a vratil sa sem po desiatich rokoch z USA. Tam ziskal dalsi vet. titul. Nam velmi pomohol.
Dalsia moznost je v Bratislave, Dr. Lucia Panakova, ma za sebou prax v Nemecku, je to dobra dermatologicka, tiez viem o ludoch, co im velmi pomohla, ma fajn pristup.
Poslednou moznostou je v Brne pan doktor Rybnicek, je externe na klinike JAGGY v Brne, je to kapacita v dermatologii, pomohol tu uz aj z fora viacerym psickom, ktori by bez neho asi moc neprezili.Pan Rybnicek je spoluziak toho pana Babcana :wink:
Ak budete chciet kontakt na niektoreho z tychto lekarov, tak dajte vediet, napisem tel. a aj adresu do sukromnej spravy.

filipendula

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 8:45 pm

Tak za kontakt na p. doktora z Trenc. Teplej by som bola velmi vdacna. Sme od Puchova, takze je to aj relativne blizko, o par dni odchadzam na mesiac a pol do Nemecka, tak by som to dovtedy este mohla u neho skusit. Dakujem moc!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř črc 13, 2011 9:59 am

filipendula píše:

Vsak prave, ja by som za jeho liecbu dala kludne i vysoku ciastku, keby som vedela, ze to pomoze a ze diagnoza je spravna. A vy mate tiez taky problem ako my alebo nieco ine? Ja teraz len natieram betadine, ale to si hned aj tak olize :-( , tak ho aspon 10 min. zabavam a nosim na rukach, nech to ucinkuje. Ale to je nanic, to mu davam len preto, aby sa mu tam nedostala nejaka infekcia. Fakt neviem, co s tym a hlavne za kym ist pre pomoc :-(

No my dali tu částku a nic mu nepomohlo! To je na tom to nejhorší... :?

Ki+M a Hercules píše:No my mame iny problem, to suvisi s alergiou, nas pokial je v BA, tak sme na stvrtke prednisonu cez leto. Raz za tri dni stvrtka, aby mu to nejak neskodilo. Ked sme u rodicov na chalupe, tak tam nic, takze bud tu nieco rastie, alebo fakt neviem.
Co sa tyka toho doktora, su tri dobre moznosti. My chodime v Trencianskej Teplej, to je pri Trencine k panivi doktorovi Babcanovi, je to odbornik,navyse odchoval viac placatych tlamiciek a vratil sa sem po desiatich rokoch z USA. Tam ziskal dalsi vet. titul. Nam velmi pomohol.
Dalsia moznost je v Bratislave, Dr. Lucia Panakova, ma za sebou prax v Nemecku, je to dobra dermatologicka, tiez viem o ludoch, co im velmi pomohla, ma fajn pristup.
Poslednou moznostou je v Brne pan doktor Rybnicek, je externe na klinike JAGGY v Brne, je to kapacita v dermatologii, pomohol tu uz aj z fora viacerym psickom, ktori by bez neho asi moc neprezili.Pan Rybnicek je spoluziak toho pana Babcana :wink:
Ak budete chciet kontakt na niektoreho z tychto lekarov, tak dajte vediet, napisem tel. a aj adresu do sukromnej spravy.

Kim, já si myslím že máme taky alergii. Našemu se to stává zase pokaždé když jsme u rodičů na chalupě. V Praze nikdy...cože na to berete? A může to buldoček? euškodí mu to? Máte to doporčeno přes veta? A funguje to?
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř črc 13, 2011 11:59 am

No nam s tymto pomohol prave pan doktor babcan, nasadil mu prednison, malot o davkovanie v akutnom stave vyssie, po dvoch tyzdnoch kontrola, potom sme presli na miernejsi rezim, stvrt tablety prednisonu raz za tri az styri dni. je to iba udrziavacia davka, nejak organizmu neskodi. Rovnako kazdy mesiac chodime na kontrolu, tam ho celeho prehliadne, davame pozor aj na analky, tie sa vedia pri alerrgii casto zanasat a tiez usi. Celkovo zvysena hygiena musi byt. Ale pomohlo a mame neskrabajuceho sa buldocka. Reaguje uz len pri zmene prostredia. Doktor nam chce urobit aj testy na alergiu, posiela sa to vsak do labaku do nemecka, takze poriadne drahe je to. Ale musim povedat, ze nam uctuje tak kazdu tretiu navstevu, takze aj tak nas to stoji malo oproti inym veterinam.Mali sme na neho stastie, ze nam s tym pomohol.

KatkaS

Kolemjdoucí

Příspěvekpát říj 14, 2011 4:57 pm

Tak ako tu citm, nie som jedina, ktora ma problemy s olizovanim labiek. Ziadne zranenia, ziadne prasklinky, proste nic, ale bude si ich drtit, ako besna. Najme rano, po zobudeni. No nie je to nic ine, ako nuda a sebaposkodzovanie, co je udajne u buldockou normalne. Mam doma super knihu o tomto plemene a citala som kopec clankov, dokonca o tom hovoril aj samotny Cesar Milan. Je to sposob, ako na seba vzbudit pozornost a robi to skoro kazdy druhy buldocek. Bud sa skrabu az do krvi, alebo si ohryzavaju laby. Ked na Mayden spravim " čšššš." tak prestane, no zase s tym zacne. Tiez hladam riesenie, ako jej v tom zabranit, aby s tym prestala. Je to len hlupy zlozvyk nasich milacikov. Nudia sa, tak sa sebaposkodzuju. Trdla...najradsej by boli, keby sme si ich vsimali neustale. No....mozno nemam pravdu, mozno ma na to niekto iny nazor, ale je aspon na 80% iste, ze tie nase potvorky sa takto bavkaju. Citala som tu tie vase prispevky, ako s tym bojujete, no skusim nieco vyskusat. Som zedava, co zaberie. Dost mi to vadi a ide ma z toho rozhodit, moze si s tym pekne ublizit. Tiez som kontrolovala, ci tam nieco nema, ale nie. Proste...kazdoranny rituál pekne v kupelni, alebo niekde, kde sa moze skryť, pokojne zalahne a zacne so svojou divnkou ocistou. Na porazenie. :x

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 12:53 pm

Já si taky myslím, že zrovna v našem případě je to z nudy..Airušce je tři a půl roku a ťapky si olizuje od štěněte. Někdy tak vášnivě, že u toho šíleně chrochtá a mezi "prsty'" na pacce ji nezbyde už ani chloupek a ještě k tomu si to jakoby úplně odře. Používám na to Levandulový olej od firmy Atok. Pomáhá na hodně dalších věcí, srovnala bych jej s Tea-tree olejem. Pejskům navíc strašně smrdí, takže si to pak neolizují. Používám i na záhyby kolem čumáčku. Někdy už stačí když dám Aiře k olejčku čuchnout a ona se úplně zašklebí a lízání pacek nechá, protože ví, že bych jí je jinak namazala. Ale nějaké křikování, nebo plácání, když ji přistihnu, vůbec nepomáhá. Za chvíli začne zase.

Pavel10

Návštěvník

Příspěvekúte lis 01, 2011 3:29 pm

Na hojení rán je dobrý i med. Med má desinfekční účinky a na hojení ran ho používali už bojovníci před 3 000 lety. Psi med většinou nejedí, takže si to neolizují. Na tlapky se ale asi moc nehodí, protože by to bylo rozleptané po celém bytě. Na tlapky je vhodnější nějaký ten olejíček. Med je spíše na tělo.
Miluji celou přírodu, mé buldočky, ale také výrobky z konopí, a protože chci jíst jen to nejlepší, pustil jsem se do vitariánství a vám to doporučuji také, protože se cítím skvěle.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 01, 2011 5:16 pm

jo, že to ani tak není potřeba tlapek, jako hlavičky, je pravda. Amálka když začne, tak mám na prostěradle mokrý flek jako kolo od vozu. Když je poblíž moje noha, tak bez problému přešaltuje a olizuje moje nohy. Už jsem si zvykla, že mám pod peřinou permanentně zavlhlé paty :D
Olga a Amálka

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 6:21 pm

:D :D pěkné..Aira olizuje úplně všechno a když se rozvášní, tak i Oťáskovi tlamu a uši :)..a přesně tak, při lízání pacek je schopna udělat mokrý flek v celém pelechu. To nám návštěva jednou nevěřila, že se opravdu nepočůrala, ale že je to olízané :D

Besinka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 9:46 pm

Besinka si líže packy hlavně, když vidí , že jdeme ven, tak je jak blázen.Ráno v koupelně, jak máme nohy vedle sebe , tak přejede svoje i moje. :D

Dia+Jeff

Nováček

Příspěvekpon pro 05, 2011 1:30 pm

My doma používáme indulonu a jsme s ní maximálně spokojeni :wink:

Karolína11

Kolemjdoucí

Vykousávání tlapek

Příspěvekstř led 18, 2012 11:53 pm

Ahoj, můj eddík si pořád líže a vykousává tlapky nevím čím mu to mám namazat zkoušela jsem jelení lůj bez vůně ale vůbec to nezábírá..... v botičkách chodit nechce tak nevím jak mu tlapky ochránit... :( :(

Babetta

Stálý člen

Re: Vykousávání tlapek

Příspěvekčtv led 19, 2012 12:00 am

Karolínko, nechodíte na procházky v nasoleném sněhu? Sůl hodně vysušuje polštářky tlapek. Dělají se takové trhlinky což svědí a pejsek si je pořád olizuje. Pokaždé když příjdeme z procházky, umyju mu tlapky i břicho mýdlem, spláchnu čistou vodou. Nechám uschnout a jak pejsan zaspí, namažu mu bříška krémem na popraskané paty a nebo sádlem.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Vaya

Kolemjdoucí

Re: Vykousávání tlapek

Příspěvekčtv led 19, 2012 1:12 am

Ahoj, naše fenka to také mívala, predevsim v zime, jak uz bylo řečeno, je to způsobeno dost solí z posypu silnic.
My pro ni sehnali v pet centru (ale myslim,ze je to k dostání v kazdém vetsím zverimexu) balzam na tlapky. nemá to zádny specifický název, pouze: balzám na tlapky - ochranny a regeneracni. Výrobce je Mvdr jiří pantůček. Můžu vřele doporučit. Vaya má tlapky po natření ihned krásně jemné :)

myushkha

Návštěvník

Příspěvekúte led 24, 2012 3:48 pm

Zdravím, už delší dobu si Lloydík olizuje a vykusuje tlapičky - přední a zadní pravé. Vždycky to bylo jen chvilku, tak jsem tomu nevěnovala pozornost... Ale dneska si zadní pravou pacičku vykousal až do krve - mezi velkým polštářkem a malými ... U nás sníh není, tak nevím, čím by to mohlo být. Ale dělá to už déle, tak zkusíme zítra veta.... minulý měsíc jsme byli také, měl ucpané anální žlázky a opět jezdí zadečkem po zemi dokola, tak to snad zítra všechno vyřešíme...

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte led 24, 2012 9:18 pm

Potom sem určitě napište co na to vet.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Novakes

Návštěvník

Příspěvekpon úno 06, 2012 5:37 pm

pomooooooooooooooooc.............stale ty tlapky....olizuje si je tak az mam kolecka vsude,to by tak nevadilo,ale ma je pak cele zaparene, cervene,vykousane......uz jsem zkusila snad vsechno...tee tree olej,bactropant a pantenol,zasyp-zabere nachvili.uz jsem koupila i feromonovy obojek,myslela jsem si,jestli to nema z nervu...ja uz fakt nevim....a celkem me to stve....za kazdou radu budu rada....

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon úno 06, 2012 6:37 pm

Novakes píše:pomooooooooooooooooc.............stale ty tlapky....olizuje si je tak az mam kolecka vsude,to by tak nevadilo,ale ma je pak cele zaparene, cervene,vykousane......uz jsem zkusila snad vsechno...tee tree olej,bactropant a pantenol,zasyp-zabere nachvili.uz jsem koupila i feromonovy obojek,myslela jsem si,jestli to nema z nervu...ja uz fakt nevim....a celkem me to stve....za kazdou radu budu rada....

Nevím, ale myslím si, jestli to nebude spíš obráceně - olizuje si tlapky, protože jí (ho) svědí ta červená a zapálená místa. Dcera zrovna řeší podobný problém se svým pejskem, není to sice frbulek, ale thajský ridgeback, ovšem problém má úplně stejný. Napřed vyzkoušela všechna možná mazání, pak vet řekl, že je to alergie, nasadil kortikoidy (tablety) a ty teprve zabraly. Jakmile je vysadí, problém z tlapkami se znovu vrátí. Jenže tyhle léky napořád, to není řešení, takže dcera teď chce pejskovi nechat udělat vyšetření, na co tu alergii vlastně má, aby vůbec věděla jestli je to na nějakou složku v potravě nebo co. Asi jsem vás moc nepotěšila, že? :(
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon úno 06, 2012 7:02 pm

My sme alergiu s podobnymi prejavmi iba kortikoidmi zrazili,bolo to po dobu 2 tyzdnov a potom uz len mazali. Brala sa tam urcita davka prednizonu,ktora sa po par dnoch znizila na stvrtinu tablety a potom sa vysadila.
Na to neznesitelne svrbenie sme mali sprej vetriderm sa to myslim volalo.Tym sa labky zastriekavali a navyse sme davali take doma vyrobene ponozky.Tie sa zvazovali hore za krkom aby si to nedal dole.
Ono cim viac si do toho rype tym je to horsie,lebo sa tam chyta este aj infekcia lahko.
Este treba u veterinara vylucit,ci pod vankusikmi neni nejaka plesen,to tiez zvykne svrbiet a tazko sa to odhaluje. Na take nam zabral u jednej fenky candibene krem.

Novakes

Návštěvník

Příspěvekpon úno 06, 2012 10:18 pm

no je fakt ,ze to resim uz rok....minimalne...zkusim jeste zmenit krmivo}u druheho pejska jsem taky dlouho hledaLA nez nam neco sedlo...ten ma zase pro zmenu ze vseho sracku,pokud to neni jo prirodni]....jsou dny,kdy je lepe,pak to zase propukne a lize a lize..no k veterinari se mi moc nechce...nejradeji bych si to vyresila sama....a jelikoz pracuji ve zdravotnictvi,tak do kortikoidu se mi moc nechce...no diky za rady..... :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 10:25 am

No sama to urcite nerieste,pokial nemate diplom z veteriny a dermatologie,lebo mozete skor uskodit ako pomoct.Este ma napadlo,ci nebudete pripad ako my,ze je tam alergia na prach a roztoce.Ja ked nechcem aby sa kusal,tak kazdy den vysaavam byt.Koberce mame len dva,zaclony ani nemame.Vsimla som si,ze to s tymi labami velmi suvisi s cistotou prostredia.Na jar si nechajte spravit na veterine testy na alergie.Su drahe,lebo to ide do labaku do nemecka,ale mozu odhalit pravu pricinu.Tych kortikoidov su minimalne davky a nie na dlhu dobu.Psovi to vacsinou nic nerobi pokial sa to neuziva ozaj dlhsie.Este existuje cyklosporin A,ale tam nie su uplne zname vedlajsie ucinky.Myslim,ze najlepsie je skocit napr. K doktorovi Rybnickovi,ten je v dermatologii kapacita.

Novakes

Návštěvník

Příspěvekčtv úno 09, 2012 2:10 am

koberce nemam v celem byte a uklizim co druhy den,jelikoz mam dva pejsky,takze chlupy mam stale vsude....do cyklosporinu bych nesla...pracuji s nimi i s jinou imunosupresi....a s podobnymi preparaty a samolecitel taky nejsem....abych si psovi nasadila jen tak neco do toho bych nesla....myslim si,ze pocatek ma v hlave...ona zkratka je schopna olizovat treba moji ruku 10minut v kuse nebo druhemu psovi ucho taktez....no snaD UZ to konecne nejak vyresime.....

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv úno 09, 2012 10:13 am

ta hlava tam určitě hraje svoji roli. Mne to dělá Amálka taky a to si neolizuje svoje tlapky, ale moje nohy. Kdykoli pohnu v noci nohou, už cítím jazýček a deset minut jede. Beru to tak, že u lidí si někdo kouše nehty ......ovšem nesmí to přesáhnout únosnou míru. :D
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 09, 2012 7:38 pm

To je asi epidemie! Náš Mates, líže snad všechno... sedačku, moje mokré nohy, když vylezu ze sprchy, má obzvlášť rád. Kočka je věčně oslintaná, o mém obličeji ani nemluvím a moje tepláky olizuje s takovou vervou až mám mokrý zadek...atd :lol:

Mikhal18

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 10, 2012 8:27 pm

Dobry den, mam 5 mesicniho buldu Jimba je bilo-cerny packy jsou bile ale ted mu na prednich zruzovely chloupky, myslel jsem ze je to z mokre travy, protoze bilou bradu ma taky ruzovou od toho jak pije. Jenze zadni packy jsou bez jakehokoliv zabarveni, jen bile. Predni packy si obcas olizne nebo kouse jako blesky, ale neni to tak casto... A kuze je stale bila. Dekuji za odpoved:))

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte črc 10, 2012 8:37 pm

Je to zacinajuca kvasinkova infekcia, to,ze je koza este pod tym biela je fajn,lebo je to iba v zaciatku. Ovsem ak by ste to nechali tak,tak by zruzovela aj ta,navyse by si vytvoril tym olizovanim a okusovanim neprijemne strupy. Takze riesenie je zajst si na veterinu a vypytat si sampon a gel clorexyderm. Tym sa to bude umyvat a uschnute natierat tym gelom,po par tyzdnoch mate pokoj.
Ovsem pozor na to,ze kvasinky idu ruka v ruke s imunitou,takze castejsie to mavaju psy,co trpia vykyvmi imunitneho systemu, cize alergici atd.Do dvoch rokov inak moze imunita u psa skakat sem tam. A toto pocasie zrovna nicomu dobremu neprispieva.
drzime palce :wink:
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce