Právě je stř úno 21, 2018 10:07 pm

Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Sanny

Kolemjdoucí

Re: Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Příspěvekstř bře 14, 2012 2:39 pm

Mohu se jen zeptat na ten clorexyderm jak jste psala? Je to toto: http://www.svetkrmiv.cz/kuze--srst--tla ... l--na-kuzi

Přemýšlím, že bych to zkusila objednat.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 2:53 pm

objednavajte az po porade s veterinarom. Existuju viacere typy plesni a clorexyderm je sice ucinny,ale vobec by nemal byt volne dostupny. pokial dobre viem, u nas je vo veterinarnej lekarni len na predpis. Mozno je to v cesku inak.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 14, 2012 2:57 pm

Na internetu ho mají dostupný téněř v každém eshopu. Poradím se tedy nejdříve s veterinářem. děkuji moc za informace :-), moc jste mi pomohla. Je to můj první pejsek, tak nemám příliš zkušeností a se vším hned plašim. :-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 3:19 pm

ono plesen a aj hocijaky kozny problem je najlepsie podchytit hned, riesi sa to lahsie a aj ovela kratsie vacsinou. Rovnako odporucam prat casto pelisek. Tam sa to tiez otiera vsade a vypadava do toho ich epitel.
neni zac,rada som pomohla :wink: radsej plasit zbytocne ako na to kaslat a podcenit to... :wink:

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 14, 2012 3:53 pm

A mohu se ještě zeptat jakým způsobem probíhá vyšetření té infekce? Provádí se nějaký stěr?
Jinak v pelíšku bohužel nespíme, už od malička se nám rval do postele takže spí s námi. Což je možná kvůli roztočům ještě horší, těch je prý v lidských peřinách hodně. Snažíme se ale velmi často povlékat.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 4:21 pm

Ster sa prevadza tak,ze sa vytrhne par chlpov.Neni to bolestive, nam to uz robili.Problem je s vysledkom,kultivacia na plesne zabera viac casu. Nam to vysvetloval vet,ze nie vzdy ten vysledok dobre vyjde. Ze este na tu klasicku kvasinkovu infekciu,ze tam je to este pomerne nenarocne,ale na tie ine to uz taka zabava neni v tom labaku. Este sa v niektorych pripadoch robi aj zoskrab, trosku sa oskrabka jemne postihnute miesto a to sa posle do labaku. Tiez ziadna katastrofa pre psa.

Ak menite casto povlecenie je to dobre pre neho aj pre Vas, ked spinka s Vami :wink:
Hlavne perte bielizen bez machadla, takze iba praci prasok. Menej im to drazdi kozu.

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 14, 2012 4:34 pm

A v jaké přibližné cenové relaci se pohybuje toto vyšetření?
Ještě jednou vám děkuju za informace, moc mi to pomohlo. Zítra nebo v pátek zajdeme k vetovi, tak vám dám vědět jak jsme dopadli. :-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 5:22 pm

Nas to v Bratislave kde teda davaju poriadne ceny stalo asi 20 eur. Plus lieky. To moze byt tak asi okolo 500kc. Mozno Vas to vyjde aj menej, v bratislave su proste drahsie tie veteriny,tam sa s tym nemaznaju.

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 14, 2012 5:29 pm

Teď jsem mu na ten krk koukala důkladněji a má tam takové větší odlupující se kusy kůže a zrzavě zbarvené chloupky. Myslíte tedy že je to stále ta plíseň nebo to může být i něco jiného?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 6:49 pm

myslim,ze sa do plesne chytila este nejaka bakterialna infekcia.To narusuje kozu a moze vytvarat supiny,pluzgiere atd. Moze to byt aj take az tvrde zacervenale,to sa robi najma na packach.
No mzslim,ze toto patri do ruk veterinarov. Lebo tam uz sa musi mazat aj antibiotikami,ak je tam dalsia infekcia chytnuta. Ono neni to ziadna tragedia,len to treba riesit,aby sa to nesirilo dalej po tele. srst po liecbe dorastie normalna asi za take dva mesiace :wink:

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 14, 2012 6:54 pm

On to před týdnem měl hodně zarudlé. Pak jsem to mazala tou citronovou vodou a párkrát canestenem. Ted mu ty chlupy u kořínku zhnědly (zrezly) a má tam takové hnědé šupiny. Nemá to už ale vůbec zarudlé ani nějak výrazně růžové. Určitě v pátek zajdeme k vetovi aby se to nešířilo dál a co nejrychleji vyléčilo. Děkuji

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 14, 2012 6:58 pm

To by mohlo znacit aj to,ze to trosku pomohlo,ale dokym su tie chlpy take rezave az hnede tak to neni vyliecene ani omylom. Pave kvoli tomu je dobre ak to sleduje lekar,lebo mz co sa v tom tak nevyzname si niekedy mozeme gratulovat priskoro.liecba koznych ochoreni je dlha prave vdaka tomu,ze sa lieci este vtedy ked uz nie su badat tie akutne priznaky. :wink:

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv bře 15, 2012 2:18 pm

Řekla bych, že ty zrzavé chlupy má na svědomí ten citron.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv bře 15, 2012 3:34 pm

Babett ono tie rezave chlpy su prave prejav tej nezdravej koze pod nimi. nam sa to prave tak zacalo,ze na jednom mieste zhrdzavela ta srst a pod nou boli cierne bodky a koza bola scervenala.
Citron to prave stiahne, citronova voda ma aj bieliace ucinky,ludia co maju biele psy im citronovou vodou casto cistia tie miesta pod ocami kde sa od slz vytvarata bordova farba.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát bře 16, 2012 5:10 pm

černé tečky na kůži jsou příznakem kvasinek a na ty pomáhá všechno kyselé (ocet, citron). Je možné že kyselé ph neprospívá chlupům, když ho je hodně, ale lepší, než malý udrbánek.
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon bře 19, 2012 1:30 am

Tak u nas pokroky bez odezvy. Zhorseni priznaku, po par dnech opet hozeni do normalu. Ale ne normal, bez priznaku, ale normal, ze se drbe, kuze je zacervenala. V patek zhorseni bylo velike, vcera a dnes jsem byla ve skole a dnes jsme brali kozni problemy - mimo jine. Ke konci vyucovani zbyl cas, tak jsme repertorizovali symptomy a dle PC programu vysel Graphites a dalsi leky. Takze jsem vybavena potencemi a davkovanim, zbyva sehnat lek a cekat. Sulfur mozna pomohl, ale jsem netrpeliva a chtela bych zazraky. To jest uplne vymizeni priznaku. Jinak je mi jasne, ze zhorseni je dobre znameni, ze se neco deje. Foto jsem porizovala, tak dam casem take.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte bře 20, 2012 7:38 pm

Marika a Timmy píše:... Ke konci vyucovani zbyl cas, tak jsme repertorizovali symptomy a dle PC programu vysel Graphites a dalsi leky...

No vida, na Graphites jsem myslela už před měsícem, když jsme tady spolu diskutovaly na téma homeopatika :) Pevně doufám, že vám pomůže a problémy pominou, moc bych vám to oběma přála. :P A nemyslete si, nejsem žádný "děd Vševěd", sama jsem teď kočičce zkoušela pomoci homeopatiky a nakonec jsme stejně skončili na ATB :( Ono se vždycky hned nezadaří :wink:
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv bře 22, 2012 9:02 pm

No vzdyt si vzpominam, ale ja jeste nemam program, jen spousty knih a tak jsem cetla a cetla a hledala a i po porade s mym homeopatem bylo jasno. Ted jsem to ale ve skole probrala s jinou pani doktorkou a pocitacem a tam po dlouhem hledani a zadavani vysel graphites - parada.

No fakt to nechci zakriknout. Od utery mu davam denne a zda se to byt aaaaassssssiiiii lepsi :-)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv bře 22, 2012 10:12 pm

Tak to je fakt zvlastni. Sulfur s Timmyckem nic moc neudelal, naopak se zhorsilo, ale to u tohoto typu lecby byva.

Co je ale pecka je, ze jeste v pondeli mel Timmy hodne zarudle meziprsti, nebo jak to rict a chcete neco vedet????

Dneska dostal treti davku a ja cumim jako trubka, ale ani tuk. Packy normalni. Vsechny.

Drbe se opravdu fakt malounko. Jo a ma od pondeli tricka ob dva dny cisty. Treba to tomubrisku taky pomaha. Brisko cisty.

Jediny nesvar co ma stale je olozovani tlapek.

Jsem zvedava, jestli mu doroste srst, je fakt plesounek na brise, hrudniku, tlapkach

Foto mam tedy take, dam pozdeji.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát bře 23, 2012 1:36 pm

tak, to je ovšem bomba, Mariko. Držím palce aby to bylo napořád. Olizování tlapek bude asi chtít homeo na psychiku. :D
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěveksob bře 24, 2012 9:50 pm

Ty jo, tak dneska se drbal a mel v meziprsti cerveno. Nevim, ostal trochu mrkve a taky jsme byli cely den na zahrade a pak Na Kaminku na prochajde. Tak asi dneska nedam homeopatika a pockam do zitra. Chjo, mela bych byt trpeliva, kdyz to ma tak dlouho.

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekpon bře 26, 2012 2:40 pm

Ki+M a Hercules píše:To by mohlo znacit aj to,ze to trosku pomohlo,ale dokym su tie chlpy take rezave az hnede tak to neni vyliecene ani omylom. Pave kvoli tomu je dobre ak to sleduje lekar,lebo mz co sa v tom tak nevyzname si niekedy mozeme gratulovat priskoro.liecba koznych ochoreni je dlha prave vdaka tomu,ze sa lieci este vtedy ked uz nie su badat tie akutne priznaky. :wink:

Dobrý den,
tak jsme s tou plísní nebo kvasinkami byli u veta. Dostali jsme šampon proti kvasinkovým onemocněním. Během týdne jsme dvakrát vykoupali. Ty kvasinky nebo co to bylo zmizelo, a drbání trochu ustálo ale stále se trochu drpe, tak jsme včera dostali injekci depadin a máme dostat ještě další dvě během týdne. Myslíte, že tyto injekci vyřeží problém? Já si spíš myslím, že možná ustane drbání ale nezjistí se příčina problému. Pokud se prý po těchto třech injekcích nepřestane drbat tak nám udělají seškrab.

Brina

Návštěvník

Příspěvekstř dub 04, 2012 9:50 am

Moc prosím milovníky placatek,
mám fenku FB Arunku (mnozí jí jistě znají). Arunka bohužel v 9 letech svého věku s atopickou dermatitidou se dopracovala k užívání prednisonu, bohužel jinak to už nejde, 8 let jsem jí držela bez něho. Než jí bude nasazen, paní doktorka doporučuje k prednisonu užívání buď lososového oleje nebo Vitadermu. Protože Arunka má citlivé zažívání, doporučuje napřed vyzkoušet, zda jí nebude vadit (mívá dost často průjmy).
Prosím proto někoho, kdo by z fóra byl ochoten mi poskytnout pouze trošku (malou lahvičku, vzorek) těchto dvou přípravků, abych mohla vyzkoušet, co jí bude více vyhovovat a ten jí pak koupit (bojím se, ze po lososovém oleji bude mít průjem).
Spojení na mě je: Brina@seznam.cz, pouze ve všední dny.
Moc děkuji předem někomu, kdo bude ochoten mi vzorek jednoho nebo druhého přípravku poskytnout.
Zdravím a přeji hezký den
Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

Sabina

Návštěvník

Příspěvekstř dub 04, 2012 11:02 am

Mohu doporučit čistý pupalkový olej z lékárny,pčečtěte si letáček k němu,co vše obsahuje.Působí nejen na kůži.prodává se s E vitaminem i s BiFi,já nejraději dávám čistý.Zkoušejte po mokka lžičkách,jsou to ty nejmenší.Samozřejmě,každý olej tochu prožene střívka,musíte zpočátku opatrně.Pokud by fence nesedl.spotřebujete jej sama -je výborný zvenčí na promasírování pleti a na salát nebo jen tak do pusy.Má příznivý vliv na celý organizmus,nejen ekzémy a ostatní kožní potíže.Ovšem,jako všechny přírodní prostředky působí sice šetrně,ale pomalu- nečekejte tedy zlepšení ze dne na den.Výborný je rovněž olej z brutnáku ( obsažen v přípravku Dermanorm ,míchaný s rybím olejem - ten prožene spolehlivě), lososový olej se ale dosti často pančuje a čistý jsem ho koupila snad jednou,vždy byl s nějakým dalším.Dávám přednost pupalce a rakytníku,který má vysoký obsah vitaminů- chce to ale dobře vybírat dle výrobce.Přeji úspěch v léčbě a hlavně trpělivost !!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř dub 04, 2012 3:47 pm

Brina píše:
Prosím proto někoho, kdo by z fóra byl ochoten mi poskytnout pouze trošku (malou lahvičku, vzorek) těchto dvou přípravků, abych mohla vyzkoušet, co jí bude více vyhovovat a ten jí pak koupit (bojím se, ze po lososovém oleji bude mít průjem).

Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

zítra pošlu, více soukromě :-)

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 03, 2012 4:48 pm

čtu tady o těch kvasinkách, tak je fakt, že se toho člověk asi nikdy nezbaví (teda spíš ten pes), je to tak? já pořád doufám, že jednoho krásnýho dne přestanu toho psa dezinfikovat :D na kvasinky jí pomáhá octová voda, kapky do uší proti kvasinkám a pak teda mazat krémem proti plísni, teď si nevzpomenu jak se jmenuje. ale s čím si už fakt nevím rady a su z toho už napůl blázen, je to její věčný drbání. zkoušela jsem ji umývat tím pantene pro v, to je celkem bez efektu. zdá se, že čímkoliv ji umeju, se jí uleví, ale vzápětí to ta ludra vezme o štěrk, pod autem se drbe a válí se na zádech, sjíždí si na písku nohy, aby se podrbala. lupy trochu ustaly, možná zásluhou lososového oleje. ten teď používáme dlouhodobě. předtím konopný olej a taky jsme zkoušely aloe vera. kupujem granule zásadně bez obilovin, obiloviny do ní nedáváme vůbec. občas tvaroh, zakysanou smetanu, žloutek a tak... tak já už fakt nevim, co jí mám dávat, aby neměla tak suchou kůži :-( ani vlastně nevím, jestli je na něco alergická, páč to na ní nepoznám. tak pro jistotu vynecháváme ty běžný alergeny, no ale stejně nevim. veterinář tvrdí, že má slabou imunitu. ale nechceme jí přidávat vitamíny nad rámec těch granulí.
jednou se buď zblázním, nebo mi vysvitne svatozář, páč moje nervy, jak ona mě budí v noci a ráno ožužláváním noh nebo drbáním se o rohožku, vydává u toho příšerný zvuky. :roll:
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 03, 2012 5:07 pm

My sme tie kvasinky mali poslednu dobu,ale islo to ruka v ruke s alergiou a tym padom imunitou. Nasmu sa robi reakcia bud pri kuracom mase,alebo ked kvitnu nejake exoticke hovadiny v parku. Teraz je buldinek na liecebnom pobyte u nasich- maju velku zahradu a bez alergenov :) Ale inak skantrit tie kvasinky je hotove umenie. Nam zabral clorexyderm sampon a gel v kombinacii. Ale jak to zacne opuchat tie medziprstia,tak sa to rado hned vrati... :evil:
Tie hrozostrasne zvuky,co v noci vydava je pocut po celom byte a to mame skoro meter hrube zdi. Ale ma to vyhodu,keby niekto dosiel cosi kradnut,tak by vzal roha,lebo tie zvuky sa nicomu ludskemu a vlastne vobec nie uz psovi nepodobaju :mrgreen: My sa smejeme,ze mame doma nejaku priseru v byte. Nas to nastastie robi iba ked ma tie alergicke reakcie,inak tie zvuky predvadza maximalne na koberci- nas si tam strasne rad lisa hlavu ked sa napije vody.... :mrgreen: :roll:
Inak nam na tu imunitu zaberaju kvapky,co obsahuju nieco ine ako granule a neda sa tym pes predavkovat- vola sa to aminex. Este sme mali aj sirup plerasan- ale nemal az taky uspech ako toto.

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 03, 2012 5:18 pm

a dávkování? jsou drahý ty kapky, na jak dlouho vydrží? já mám takovou vrozenou nedůvěru v prostředky ve zvířecích obchodech, mám pocit, že z nás akorát tahají prachy. tak se ptám radši tady. veterináři taky rádi cpou to nejdražší, co tam najdou a plný chemie obvykle :) zkusila bych, až dopipláme ten olej, ty kapky. páč ona vlastně i tou sníženou imunitou snadno v zimě prochladne a často musíme léčit zánět močáku :-( a ještě ke všemu je furt hubená jak lunt, žádnej podkožní tuk, akorát na břichu, jak ho má vytahaný, tam se jí usazujou špíčky trochu :D jinak ji nejsme schopní vykrmit.
a ten šampon asi taky zkusíme... ale to jí tím asi nemůžu normálně umejt že? to je jen na ty postiženy místa píšou... já bych tak potřebovala ještě šampon vyloženě na mytí celýho psa, kterej nevysušuje. ještě mě napadlo ji umejvat kondicionerem, ale ten zase doma nevedu, nějakým přírodním třeba. když kolikrát doporučujou kadeřníci na suchý vlasy umývat je jen kodicionérem, pak by to třeba fungovalo i na psa. nevim no...
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 03, 2012 6:06 pm

Davkovanie je take,ze 1-2 kvapky na vahu psa,pokial je v poriadku zdravotne,ak su tam uz potiaze- cize nejaka oslabena imunita,pooperacny stav atd. tak sa davkovanie moze este zvysit. U toho aminexu nijake riziko predavkovania nehrozi a pomaha to,lebo nie sme samy,co nam to pomohlo na tu imunitu. Nam to dal vet na skusku, ze ci neskusime,on neni enjaky ten typ,co cpe ludom do ruk vsetko mozne a robi marketing. On si celkovo uctuje take sumy,ze z toho zbohatnut nemoze. Uctuje iba ludom co si mozu za diagnozu u psa samy a mnozitelom.Kvapky stoja asi 10 eur, vydrzia asi dva mesiace. Zalezi od potreby davkovania. V zverimexe ich mozno dostat,ale neviem,ja som ich videla iba na jednej slovenske webstranke a u neho.

Inak co sa tyka tej stravy,co za granule mlsa Vasa krasavica? Lebo ja nasmu na polovicu varim,inak by z tej rybaciny moc nenabral. Lososovy olej davame tiez,nema ziadnu kontraindikaciu s tym aminexom. Nasmu granule ako vyziva vobec nestacia. On chce proste vajicka natvrdo, kupujem mu maso- tu dostat aj poriadnu jahnacinu,hovadzinu. A tu imunitu drzime jak sa len da. Nas je inak vahovo taky akurat, na zimu je to uz macek.

S tym samponom je to problem- hej ten clorexyderm je iba na postihnute miesta, my sme mali aj dermilen a moc nezabral. Ja som skusala akurat nejaky pivny sampon od manufaktury,pripadne Loccitane. Mozete skusit aj ten kondicioner,skusim aj ja a uvidime ci zaberie. Mozno nieco s olivovym olejom,alebo bambuckym maslom.Bambuckym maslom od loccitane mu inak mazem tlapy a alergicka reakcia tam neni. Je to vlastne dost vhodne pre tazkych atopikov aj ludi.Hoji krasne praskliny- ja ich mavam na rukach az do krvi v zime a pomaha to veru. Ked je to 100% bamb. maslo tak tam neni ziadna konzervujuca latka.

MarieD

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv kvě 03, 2012 9:28 pm

Naše Růženka je alergická bohužel i na trávu - byla jsem kdysi sama nešťastná z toho, jak se drbe všude a o všechno, až jsem nechala udělat alergologický test. Výsledek byl alergie na trávu, ryby, sóju, pyly, plísně a roztoči :( ...do teď brala každý den od jara do podzimu prášek na alergii. Teď nám pan doktor doporučil Megaderm - olej, který příznaky svědivosti a reakce na alergeny celkem slušně odbourává a nemusíme už 2 týdny dávat žádný prášek. Růženka se samozřejmě trávě nijak nevyhýbá, ale svědění a hlavně zarudlost a puchýřky z trávy skoro nemá. Také se zlepšil stav "lupů" z kůže - prostě celkově jsem nadšená a musím uznat, že pan doktor měl pravdu - řekl, že s tímto olejem má dobré zkušenosti. Stojí cca 400 korun na měsíc. Určitě budu brát další balení a doufám, že zlepšení bude trvalé (dle doktora uvidíme do půl roku). :D
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce