Právě je pon úno 19, 2018 10:56 am

Klíšťata a blechy - příp. alergie na ně

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Vladi

Kolemjdoucí

Klíšťata a blechy - příp. alergie na ně

Příspěvekčtv dub 08, 2010 2:49 pm

Dobrý den,
jsem strašně ráda, že opět funguje internetová stránka. Musím přiznat, že mě ohromě chyběla. A také dodat, že je ta nová super.
Mám hned dotaz:
Jakým způsobem chráníte vaše buldíky pred klíšťaty. Nikde se nemůžu nic konkrétního dopátrat.
Za odpovědi děkuji předem.
Srdečně zdraví Vladi

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Re: klíšťata

Příspěvekčtv dub 08, 2010 2:57 pm

Hugovi je sice zatím 7 měsíců tak jsem ho ještě nepodrobil prevenci.První fenku jsem, ale stříkal prostředkem Frontline.Je to jak na klíšťata tak na blechy.Narozdíl od obojků to nesmrdí ani se z toho nesype žádnej prášek a vydrží to proti klíšťatům 2 měsíce a proti blechám 4 (já to dělal jednou za rok před létem a stačilo to).
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 08, 2010 5:12 pm

My používáme spoty Advantix. Je to kapička za krk. Je ale o něco dražší než třeba Frontline. Ale nám loni fungoval, takže měnit asi nebudeme. Když už se nějaký klíště přisálo, tak ho to hned zabilo. A musím říct, že oproti jiným létům, kdy jsem psa neměla, tak jsem i já měla mnohem míň klíšťat. Nevím, jestli to má nějakou souvislost, ale já sama pro sebe nic nepoužívám a třeba u nás na chatě lezou klíšťata po zemi, jak mravenci a fakt jsem jich měla minimum..
Ale taky vím, že Bohouškovi od Soni se po advantixu doslova vypálilo kolečko v srsti za krkem. Takže asi jako se vším, každýmu vyhovuje něco jinýho.. :)
Jo a už jsem kápli první dávku. Minulej týden jsem vytahovala první klíště. Už se probudili, sviňáci :evil:

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekčtv dub 08, 2010 8:33 pm

Jestli to je to o čem jsem četl tak tam je jedna velká nevýhoda a sice, že se klíště musí nejdřív přisát aby nasál ten přípravek z krve psa.Tzn je tam riziko, že pokud má klíště nějakou nemoc tak jí pes může dostat.Lepší je když se paraziti vůbec nepřisajou.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Hanka a Chabal

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv dub 08, 2010 11:22 pm

My používáme protiklíštěcí obojek scalibor, je suprový! Patří k dražším, ale vůbec nesmrdí, je tenký (oproti ostatním) a hlavně dobře účinkuje.

Marika a Timmy

Site Admin

Blechy

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:38 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

simona Zaslal: pá říjen 09, 2009 6:25 pm Předmět: BLECHY

Jsme už celkem zoufalí. Je to asi 14dní co jsme Jimmymu dávali kapku Frontline a dneska jsme mu chytili dvě blechy, což určitě není vše. Dneska jsme převlíkali postele, luxovali, prali pelíšek. Koupila jsem arpalit ve spreji a dneska ho tím postříkala (Jen se modlím, ať mu to nějak nepoškodí srst-tento přípravek- nemáte s ním nějaké zkušenosti?) Nebo s nějakým sprejem popř. kapkou která by fungovala déle než 2 týdny. Když jsme mu dali tu kapku, tak byl 2týdny pokoj, nedrbal se, žádná bleška ale po dvou týdnech hrůza... (Frontline kupuju u veterináře za 180,-kč, není to zrovna levný na to, jak málo to vydrží... ) Nevíte co pomáhá? Nemáte někdo zkušenosti? Je to fakt hrozný. I já už se ,,drbu" nevím, jestli je to tím, že na to pořád tak myslím nebo jdou i na mě
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: pá říjen 09, 2009 7:55 pm Předmět:

No my jsme Blážu z útulku vykoupali v Orthosanu, šampon pro psy proti blechám, odpadávali mrtvý a vychytali jsme to, já být váma tak zaběhnu i do drogošky koupit nějaký biolit proti blechám nebo tak něco a vystříkat důkladně celý byt a opakovat...všechno vyprat na vysoký teploty co vím blechy sice žijou v kožichu ale jenom dospělí všechny ostatní formy (vajíčka, larvy) žijí v okolí... hodně zdaru!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adysek Zaslal: po říjen 12, 2009 8:05 pm Předmět:

Ahoj,taky nás letos ty mrchy potrápily A to vůbec netušíme,kde jsme k nim přišli. Ve zverimexu jsem zakoupila za "pouhých" 400,- přípravek od Fronline přímo proti blechám (je toho asi 150ml),který se měl pouze jednou důkladně nastříkat a vetřít do kůže.údajně to měli ve zverimexu poslední zásoby a lze ho koupit jen u veterináře,ale to nevím,to mi tvrdil prodavač.My to tedy museli opakovat asi za dva dny znovu,ale pak Hugoušek asi 2 mrtvé ztratil a od té doby jsme žádnou nespozorovali.Takže mohu doporučit i za tu cenu. Adéla.
OndraGonga Zaslal: út říjen 13, 2009 7:03 am Předmět:

Lepší je frontline spot-on dog, který se kápne za krk a je po starostech. Obecně takových antiparazitik za krk je víc. Jsou i taková, která působí dlohodobě i proti vnitřním parazitům (Stronghold), jsou ovšem k dispozici pouze u veterináře.
Darvin a Huxley Zaslal: čt říjen 15, 2009 5:34 pm Předmět:

No já mám takovou zkušenost, že oba naši miláčci sice mají teprve měsíc Frontline combo a blešky si přinesou z venku ony na nich nevydrží, ale slíznu to já . Ale díky bohu jen tehdy když jedeme k rodině na vesnici. Tady v Brně tolik blech není . Taky nevíme jak na ně
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Blechy 2

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:39 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: čt prosinec 03, 2009 10:22 am Předmět: Blechy???

Ahoj, mám otázku...je možné, že by nám pes do bytu zatáhl blechy, aniž by je teď sám měl. Já jsem šíleně poštípaná, si říkám, že to není možný být třeba od komárů v takový zimě. Ale zas přítel ani pejsek není..že by si blechy takhle vybíraly????
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozárka Zaslal: čt prosinec 03, 2009 11:22 am Předmět:

No myslim, že je to jako s komáry, někdo blechám vyloženě chutná. Ale jaký to jsou štípance? Jako od komára? Protože bleší štípance tak neotýkayjí(ne¨pouchnou) jako komáří. Moje 3letá dcerka byla minulý týden zezobaná od komára. Počasí je bláznivý,chvilku teplo, pak zima a ta havěť zalejzá do baráků, kde je teplo. Kolikrát tam přečkaj zimu a juchůůů...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikki Zaslal: čt prosinec 03, 2009 11:27 am Předmět:

treba ted mam na brise dva vedle sebe a na zadech ctyri u sebe.ale pes je v klidu a ani doma jsem nikde na nic nenarazila..takze nevim no.jako jak se zacnu skrabat,tak se neda prestat a pak uz to i boli.je fakt,ze tak napuchly ani nejsou..ale zas asi zalezi,jak kterej
radka Zaslal: čt prosinec 03, 2009 11:31 am Předmět:

jo,já jsem jednou taky byla zeštípaná ,tak hned na psy a psy ani manžel nic a to jsem měla pocit že po mě něco furt leze,blechy to nakonec nebyly

Milan a Flek Zaslal: čt prosinec 03, 2009 12:00 pm Předmět:

A co to bylo ???
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: čt prosinec 03, 2009 12:14 pm Předmět:

Ahoj,tak u nás je komárů,že to až hezký není,celý roje a to je prosinec,tak to klidně může být. Po blechách jsou takový malý pupínky,který svědí jako blázen a štípaj většinou v místech kde jsou gumičky,podprsenka atd.A že na lidi nejdou ,tak to není pravda o tom můžu vyprávět,když jsme měli ještě boxerku,tak jsme to přinesli ze cvičáku a byla to jízda a je fakt,že šly jen na mě, celá rodina nic
Nikki Zaslal: čt prosinec 03, 2009 2:33 pm Předmět:

stejne to jsou potvory,ze si jeste takhle vybiraj...zatim jsem na nic pohyblivyho nenarazila,tak uvidme.zlate,dyby to byly jen komari..ale ty jsem taky neslysela a ani nevidela..kdo vi.skocim za doktorkou,at se koukne na stipance:)
radka Zaslal: čt prosinec 03, 2009 7:43 pm Předmět:

no ,já to blbě napsala..no já nevím asi komár ,ale jak jsem si vsugerovala že to jsou blechy tak jsem měla pocit že po mě něco leze,jo a Alčo co to píšete, už pan Kemr říkal "to jsou blechy psí, ty na lidi nejdou" (sranda)
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: čt prosinec 03, 2009 8:47 pm Předmět:

hihi,jo pan Kemr ,tak ten kecal,měl mě vidět,když to tenkrát viděla doktorka tak čučela
Rain Zaslal: čt prosinec 10, 2009 11:55 am Předmět:

Tak co, jak jste dopadli?
Nikki Zaslal: čt prosinec 10, 2009 6:24 pm Předmět:

na vikend to ustalo, zadny stipance nepribyly a jeste v patek jsme pro jistotu koupili charliemu tu vodicku mezi lopatky..ale vpondeli to zaclo na novo..a hlavne charlie se zacal drbat, coz je divny,protoze dostal tu antiblesarnu..kazdopadne si myslim,ze to byly blechy,protoze ja se zacla drbat az po noci stravene s charliem ve stejne posteli..ale ted je zases klid, tkaze nevim.je to zvlastni:)
Rain Zaslal: pá prosinec 11, 2009 1:33 pm Předmět:

No jestli pesa to drbání nemůže mít právě jako alergickou reakci na tu odblešovací vodičku... A na ty štípance se ptám, protože na sobě jednou za čas taky nějaký objevím, ale jiný než od komára. Je to taková 2-3mm vystouplá "teďka" a kolem ní třeba 1cm zarudlé. Psi blechy nemají, kontroluju je celkem často, mě se to objeví tak jednou za dva týdny, naposled včera když jsem vylezla z vany, všimla jsem si že ji mám na obličeji . Což teda moc nechápu....

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:44 am

Mirek a Hugo píše:Jestli to je to o čem jsem četl tak tam je jedna velká nevýhoda a sice, že se klíště musí nejdřív přisát aby nasál ten přípravek z krve psa.Tzn je tam riziko, že pokud má klíště nějakou nemoc tak jí pes může dostat.Lepší je když se paraziti vůbec nepřisajou.

Mirku, ten advantix to není. Ten je má právě odpudit a zabít a zabránit přenosu nemocí z klíšťat na psa. Ale když jsme někde, kde jich jsou mraky, tak se prostě nějaký probojuje až do kožíšku, ale než ho najdu, tak už je mrtvý.
http://www.veterinarnipece.cz/advantix- ... -3311.html

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěveksob dub 10, 2010 10:30 am

Gábina+Žolda píše:
Mirek a Hugo píše:Jestli to je to o čem jsem četl tak tam je jedna velká nevýhoda a sice, že se klíště musí nejdřív přisát aby nasál ten přípravek z krve psa.Tzn je tam riziko, že pokud má klíště nějakou nemoc tak jí pes může dostat.Lepší je když se paraziti vůbec nepřisajou.

Mirku, ten advantix to není. Ten je má právě odpudit a zabít a zabránit přenosu nemocí z klíšťat na psa. Ale když jsme někde, kde jich jsou mraky, tak se prostě nějaký probojuje až do kožíšku, ale než ho najdu, tak už je mrtvý.
http://www.veterinarnipece.cz/advantix- ... -3311.html

Ok :wink:

Asi budu zase za reptala, ale když si procházím tuhle diskuzi http://www.veterinarnipece.cz/advantix- ... -3311.html tak mě mrazí...

bohužel se musím také připojit k negativní reakci advantixu na mém tříletém bišonkovi:-(na radu veterináře jsem nakapala mému veselému pejskovi advantix na srst s dobrým pocitem,že konečně bude mít pokoj od dotěrných klíštˇat,které se na něj přisávali i přes to,že měl na sobě kvalitní obojky od kiltixu.obojek jsem zahodila,po 2dnech nakapala advantix a chtěla vyrazit s pejskem na víkend na chalupu.Místo toho jsem běžela celá vyplašená na veterinu,protože pes byl neklidný,pomočil se,mohl se udrbat a škubal sebou jako by měl narušenou nervovou soustavu a tomu všemu poknˇourával:-(veterinář se podivil,prohlásil,že se s takovou reakcí ještě nesetkal,nicméně mu píchl dithiaden proti alergii a poradil,bych psa pořádně vykoupala a ten advantix vymyla.Koupala jsem ho již dvakrát,pes se stále drbe,je apatický,nereaguje ani na své oblíbené piškoty,pro které jindy tancuje a je celkově špatný:-(ještě hůř se cítím já,protože jsem mu tento stav zavinila a mrzí mě,že jsem si nejdříve nepřečetla komentáře od jiných pejskařů!Abych to shrnula,je to asi jako u lidí?Někdo to snáší dobře a někdo je alergik?každopádně já už do advantixu nikdy nejdu,to atˇmáme radši klíštˇata:-)jen pevně doufám,že se z toho můj pejsek brzy dostane a že nebude mít trvalé následky?jinak nevím,nevím...?

a je tam toho víc..
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Klíšťata a blechy

Příspěveksob dub 10, 2010 10:59 am

My jsme zrovna včera Angie dali spot on EXspot, tak se uvidí, měl by být na měsíc. Obojek jsme chvíli zvažovali, ale pak zamítli a spreji, konktretně Frontlinu nevěřím...Ani nám nevadí, že se případně musí klíště přisát ( i když si myslím, že ne všechny spot ony takhle fungují ale to je jedno), protože aby se daná nemoc z klíštětě přenesla na hostitele, musí být přisáté aspoň 2 dny, takže spot on a preventivní kontrolováni Angelky mi přijdou jako nejlepší řešení :wink:
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěveksob dub 10, 2010 10:59 am

Ještě pro doplnění: používal jsem Frontline ve spreji- (odzkoušeno na velkém psovi cca 5-6 let a bez problémů) jak to teď procházím tak zjišťuju, že je víc variant včetně té kapky za krk.Vypadá to, že jsou tu četný problémy, alergie asi záleží i na velikosti psa atd.Možná to stojí za větší pozornost je toho mraky a asi ani ne zdaleka všechno je kvalitní a neškodné.
Možná se pustím do dalšího zkoumání když už jsou granule vyčpělé téma :lol: :lol: :lol:
Navíc mám teď malého psa tak to budou nové zkušenosti.
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob dub 10, 2010 11:05 am

Asi budu zase za reptala, ale když si procházím tuhle diskuzi http://www.veterinarnipece.cz/advantix- ... -3311.html tak mě mrazí...

Docela se divím, nevěděla jsem, že s ní jsou takové problémy. Angie s ním naštěstí ve svých 4 měsících neměla problém...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpon dub 12, 2010 11:18 am

Mirek a Hugo píše:Asi budu zase za reptala, ale když si procházím tuhle diskuzi http://www.veterinarnipece.cz/advantix- ... -3311.html tak mě mrazí...

Právě proto jsem hned na začátku napsala naši dobrou zkušenost a Soninu špatnou zkušenost. Prostě na každýho to působí jinak :wink:
Nejsem žádnej fanoušek advantixu :D Ale byl první co jsme vyzkoušeli a fungoval nám. Problémy po něm Žolda neměl, takže proč to zbytečně pokoušet a měnit? Když máš malý štěně, tak nikdy nevíš, jak na něho co zapůsobí a vždycky je tam ta možnost nějaké alergické reakce.
Jo a ten sprej musíš nastříkat znovu po každým koupání? U té kapky to je tak, že se asi den, dva po aplikaci nesmí koupat, ale pak se to nasákne do kůže a funguje to po celý cca tři týdny až měsíc, i když plave, zmokne a tak..
Jinak nejpohodlnější je asi obojek. Na jaře se koupí a na podzim vyhodí. Ale nedovedu si představit, že by měl Žolda pořád, ve dne v noci, na sobě obojek. A taky nevím, jak moc fungujou a některý docela smrdí :roll: :) No radši zůstaneme u kapičky :wink:

Olga

Moderátor

Příspěvekpon dub 26, 2010 12:31 pm

já jsem vloni taky experimentovala , měli jsme Frontline a Advocate, nakonec jsem skončila u EXspotu a jsme spokojeni. První dermatoložka mi doporučovala dávat každý měsíc jednu ampuli (i v zimě).
Od toho jsem upustila a dávám Amálce po prvním klíštěti první dávku na jaře a až se objeví další klíště, dávám teprve další. A vydrželo to tak, že od srpna neměla už další klíště a tím pádem ani další dávku.
Když cítím, jak po aplikaci smrdí, je mi jasné, že to není žádná výhra pro organismus, takže se snažím dávat pokud možno s mírou.
Myslím, že to chce pozorovat a zkoušet. Jsou lokality kde klíšťata téměř nejsou (u nás doma v Tatrách jsem klíště kdysi neznala) a jsou lokality kde jich je mraky. Taky některý pejsek je přitahuje víc, některý míň.
Zajímavý, že když naspotuji Amálku, přestane mít klíšťata i nenaspotovaný kocour, který je venku o víkendu prakticky neustále. Jestli je to tím, jak spolu chrní, nevím. :?
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 26, 2010 5:32 pm

My pouzivame sprej frontline a nastastie ani blchy, ani klieste zatial neboli. Ako liezli po nom klieste, ale iba po povrchu, nic sa nezavrtalo do koze, takze asi to fakt funguje. Alergicka reakcia ziadna, takze v pohode. Obojkov som sa bala, aby mu nevypadala srst a pipeta bola zas strasne draha a zevraj ucinna iba na mesiac. Ten sprej je tiez len na mesiac ucinny, ale tak sa prestrieka v pripade potreby a hlavne, ze je pokoj...to musim zaklopat na drevo :wink:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekstř dub 28, 2010 9:11 am

Ahoj všem,
já mám také dotaz na zkušenosti Vás všech kdo sem chodíte, protože mám 3měsíční fenku Cynthii a zdá se mi,že se stále drbe.Zatím ven nechodíme,ale po zahradě nám lítají sousedovic kočky,který si tu snad dávají sraz.Byla jsem u veterináře a dal mi Bob MARTIN Permethrin dog spot on.Pročítám tu všechny diskuze a nabírám zkušenosti.Zjistila jsem,že tento přípravek může mít vedlejší účinky,které nejsou vůbec lehké a tak mě zajímá zda někdo z Vás má s tímto přípravkem zkušenosti.Je to možno získat jen u veterináře. Moc děkuji za každou odpovědˇ.
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř dub 28, 2010 10:01 am

Nelča má obojek...zkusila jsem zatím "neosvědčený" antiparazitní obojek (nikoli ve smyslu nefunkčnosti, ale nikdo ho asi nepoužívá) české výroby - prostě jsem si říkala, že půjdu proti davu Scaliborů a Kiltixů s obrovskou reklamou...účinnost údajně 10 měsíců. Má ho asi 4 týdny, chodíme loukami, poli, travou a bůhví, kde ještě a zatím bez ztráty kytičky. K tomu naše chrochta :D dostává 2 tabletky Pangaminu (denně až jednou za 2 dny - to, když zapomenu :roll: :wink: ).
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekstř dub 28, 2010 12:16 pm

Gábina+Žolda píše:
Jo a ten sprej musíš nastříkat znovu po každým koupání? U té kapky to je tak, že se asi den, dva po aplikaci nesmí koupat, ale pak se to nasákne do kůže a funguje to po celý cca tři týdny až měsíc, i když plave, zmokne a tak..

Po každém koupání určitě ne, nastříkáš asi týden by se neměl koupat a pak mi to čestný pionýrský vydrželo cca celý léto.Je fakt, že jsem jí nikdy nezkoumal jestli nemá náhodou jednu blešku- pokud se mi nedrbala byl jsem spokojenej.
Marika a Timmy píše:
Mirkůů, už si něco vyzkoumal?? Timmy měl blešku z Modřanskýho údolí z procházky minulou středu. Trošku jsem lovila a našla jí, mrchu.

Asi necháme zakápnout kapičky za krk, ale taky nevím jaký zvolit.

Díky za info :)

Čau,
no něco jsem si o tom přečet, že bych měl ale z toho čistou hlavu to nemám.Chci zkusit tu kapku na krk, ale radši zůstanu u Frontlineu lepší pár blech než nějaký záchvaty....
Obrázek

bendovkada

Návštěvník

Příspěveksob kvě 08, 2010 9:20 am

Ahoj všem,tak se nenašel nikdo kdo by měl zkušenost se spotem od Bob Martin, který je k dostání jen u veta a tak jsem to riskla a dala ho své 3měsíční fence a musím říct,že se opravdu vůbec nic nedělo-jako kdyby nic nedostala,žádné záchvaty,žádná unavenost-prostě žádná změna. Jsem moc ráda-bála jsem se.Mohu ho vřele doporučit-je na 1měsíc klíštata a 3měsíce blechy.
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěveksob kvě 08, 2010 8:43 pm

Ahoj,
já můžu potvrdit, že na každýho psa působí spot jinak. Dříve jsem používala klasický Frontline, ale loni mi nezabral,jak mi potvrdila paní doktorka, ty mrchy klíštěcí si už na něj zvykly, tak jsem na veterině koupila Duo win a super, žádné klíště, ale Hanny měl červené uši, drbal si je, tak jsem ho po 2 dnech vykoupala a v pohodě, ale 2 dny si drbal uši jako blázen a Melda ani ťuk!!! Pak jsem koupila Frontline combo a super!!! Loni ho měli kluci snad 4x a letos jim ho teď budu dávat již podruhé a ani klíště, ani bleška :D :D fakt doporučuju! Je o pár korun dražší než obyč Frontline, cca 220Kč na buldíka, což jde :wink: :wink:
Obojek jsme měli nějaký cca za 200Kč a Melda měl klíště přímo pod přední packou, tak ihned letěl do koše a od té doby používáme spoty... přes léto jsou denně ve vodě, mají bazének na zahradě, tak je pro nás spot ideální. Jsem na tom jako Gabča, nedovedu si představit psy s obojkama, jelikož mají obojky jen, když jsou ven, tak by je asi servali, pomáhají si, takže u nás by asi obojek nebyl to pravé ořechové :roll: ale tady u nás mají killtex a jsou s nimi maximálně spokojeni 8)

Marika a Timmy

Site Admin

Alergie na klíště

Příspěvekúte srp 17, 2010 10:07 am

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Jakubíková Jitka » pon kvě 17, 2010 12:24 pm

Zkušenost nemám, ale možné to je. V dnešní době je alergie už opravdu na všechno. Zkusila bych ale možná pátrat po něčem jiné, příčin drbání může být strašně moc, přes viditelné breberky, plísně atd. až po demodex a alergie na krmivo a pyly (tyhle dvě jsou asi nejčastější)a suchou kůži. Záleží na okolnostech, jak dlouho už se drbe, kdy je to výraznější, kdy zas ne, jestli má nějaké lysinky atd. atd.
--------------------------------------------------------------------------------
od Adysek » pát kvě 14, 2010 10:57 pm

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat ,máte-li někdo zkušenost s alergií na klíště,respektive kousnutí od klíštěte?
Už mě totiž nenapadá,proč by se měl pořád tak drbat
Díky za odpovědi! Adéla a Hugo

Marika a Timmy

Site Admin

Přípravek na klíšťata

Příspěvekúte srp 17, 2010 10:20 am

Přesunuto

od Pepsi » pát kvě 14, 2010 11:15 am

Pepsinka s námi spí také v posteli a protože máme ještě jednu buldočku též spící v posteli,tak na upozornění, že obojek smrdí,jsem si před chvilkou k obojku čichla. Je pravda, že z bezprostřední vzdálenosti trochu cítit je, ale už ve vzdálenosti 30 cm již nic necítím. Asi patřím k lidem, kterým to také nevadí.
od Milan a Flek » pát kvě 14, 2010 10:18 am

Před chvílí jsem se vrátil ze zverimexu v Mor. Budějovicích a tento obojek značky Kiltix zde měli. Na krabičce byla doba působnosti uvedena skutečně 7 měsíců i cena zhruba stejná (podle délky). Paní prodavačka mě upozornila, přesně na to o čem píšete, že to smrdí jak bolavý nohy. Čili možná dobrý, účinný, ale tak na pejska co nebydlí v bytě. Díky diskusi jsem opět o něco chytřejší.
od Jája+Matýsek » čtv kvě 13, 2010 11:35 pm

Všem moc děkuju z rady...jsem z toho trochu zmatená, ale asi vyzkoušíme tu kapičku...pokud mu to bude vadit tak obojek to asi vždycky jistí pokud tedy nebude smrdět ještě jednou děkuju za nás za oba
od Adysek » čtv kvě 13, 2010 9:03 pm

Ahoj,my loni také zakoupili obojek Kiltix,protože jsem na něj četla samou chválu a ta délka působení mě nadchla.Ale přišlo obrovské zlkamání-neskutečně to smrdí!!!! Po hodině letěl z domu a ten puch jsem nemohla 2 dny dostat z baráku.Nevím k čemu to přirovnat,nebylo to nijak štiplavý nebo snad syrečkově páchnoucí,spíš takovej vlezlej fuj prostě puch.Takže za nás já doporučuju někde očuchat u známých.Každýmu to vadit nemusí-vím,že se to tady už kdysi řešilo a někdo psal,že s pejskem s obojkem Kiltix spí v posteli a nevadí mu to,takže nevím.Já si dovoluju poradit-u rčitě si to někde očuchejte,protože 300-400,- je škoda vyhodit
Teď jsme měli Frontline combo a drbal se 3 dny
od Pepsi » čtv kvě 13, 2010 8:52 am

Já jsem kupovala obojek pro střední psy tj. 48 cm a platila jsem ho 411 Kč. Ale cena se bude asi různit.
od Ewule » stř kvě 12, 2010 6:13 pm

Ahoj!Já kupuji kapičky od veta(má od několika výrobců) a jsem velmi spokojená,dávám přes léto jednou měsíčně a na zimu ''tříměsíční''.Bydlíme hned u lesa a ''kapičky jsou spolhlivé.
od Milan a Flek » stř kvě 12, 2010 5:59 pm

Zkušenost s tímto obojkem by mě tedy také zajímala. Pokud by jeho účinnost byla i čtyři měsíce, tak je to solidní. Kolik obojek této značky Kiltix délky na normálního pořádnýho psa (fr. buldočka) stojí? Sice máme už připraven spot Frontline na hmotnost dvou psů, ale stále váhám jej aplikovat našemu alergikovi. Navíc co se účinnosti proti klíšťatům týče nejde u Frontline asi o nejlepší volbu. Věřím, že se brzy někdo o svoji zkušenost s touto značkou obojku s námi podělí.
od Pepsi » stř kvě 12, 2010 12:36 pm

My jsme koupili antiparazitální obojek Kiltix. V loňském roce jsme používali jak spot Frontline (vydržel 1 měsíc), antiparazitální obojek Beaphar (vydržel 2 měsícce) a antiparazitální obojek Scalibor (vydržel 2,5 měsíce). Já osobně nemám s antiparazitálním obojkem Kiltix žádnou zkušenost, ale švagrová jej kupuje jejich stafordici a tvrdí, že skutečně vydrží min 7 měsíců.
od Jakubíková Jitka » pát dub 30, 2010 8:33 pm

My používáme právě tu kapičku za krk (spot-on) značky Exspot. V pondělí budeme dávat druhou "dávku" a zatím jsme spokojení. Jinak na klíšťata to působí cca měsíc, na blechy zpravidla o dva týdny dýl a pejsek by se neměl koupat 3 dny před aplikací a tři po aplikaci, pak už normálně může.Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
od radka » úte dub 27, 2010 10:19 pm

já vím hi,hi,toho mají sousedi,ŠAKY HO SAMOZŘEJMĚ NESNÁŠÍ,ale i ta Bessy ho přehlíží jak placatej kámen a on na ně přes plot ...ňufiky,ňuf...takovej trošku...blbeček..já se to bojím napsat
od katkon26 » úte dub 27, 2010 10:15 pm

my jsme jorkšíroví rasisti
od radka » úte dub 27, 2010 10:03 pm

já myslela Šakyna ,že nesnáší ty pesany..... ale s tou jezevčicí nejsi daleko od pravdy,teda manžel určitě..... (tu alergii,ale jen na jezevčíky)je to rasista
od katkon26 » úte dub 27, 2010 9:37 pm

u jezevčíků to tak je - teda doufám, že si myslela madam jezevčici
u buldíku to není možná (nebo jsme vyjímkou )
od radka » úte dub 27, 2010 9:26 pm

no to snad ne!!! my už jí máme....psychickou
od katkon26 » úte dub 27, 2010 9:17 pm

tak my sme teda pořídili(spíš aktivní páníček ) obojek - "scalibur" - měla ho jen jedno odpoledne, tak nevím...
ty pipetky za krk prý vydrží jen 5 týdnů cca a jelikož my i plaveme, tak je ten obojek nakonec asi to nejvhodnější.
zatím klíště teď neměla, a to před nasazením byly 2 v rozmezí 2 dnů.....
ten obojek, ale prý dost silný- my máme nějaký bez zápachu(je i smradloň),,,
jenže...... byli sme v sobotu na prochajdě s buldíkama, v neděli sme nasadili na odpoledne obojek, večer sme koupali novým šamponem a navíc Žofka v autě koukala z okna-průvan
a v pondělí sem s ní jela na veterinu, neboť se ji na boltci udělal v uších exém-jen červený a suchý místo ,ale svědí ji to....a teď nevíme ze kterého z těch výše uvedených důvodů to je.... dostali sme mazání a pár rad.... !ALE! jelikož pod obojkem žádná reakce, ani na srsti celkově- tudíž po obojku ani po šamponu to asi být nemůže..
takže s veterinářem teď děláme "pokus" vyléčíme uši - zatím za ty dva dny mazání nic moc zlepšení- a pak zkusíme nasadit obojek .. následně vykoupat .. a event uvidíme co a jak...
mám ale docela obavy, že to bude po srazu, protože už jednou sme byli s jiným pejskem v užším kontaktu a osypala se na bříšku, to se vyléčilo a jakmile zmizel pejsek, zmizel exemek,,,,,,, docela se obávám aby trumpeta neměla alergii na psy
od Ki+M a Hercules » úte dub 27, 2010 7:20 pm

Myslim, ze je tu na to tema medzi chorobami, ale ja osobne poradim frontline, bud tu pipetku medzi lopatky- ta je ucinna mesiac, pokial psika nejak neokupete. My mame ale sprej frontline, nastrieka sa po tele a votrie do koze a mame zatial pokoj a kliest nastastie ani jeden. Ked tak len po nom lezie, ale nic zahryznute. Potom je zevraj dobry obojok Scalibur, stoji okolo 17 eur, ten je myslim na 4 mesiace alebo tak. Ma ho svokra a tiez v poho. Na obojky vsak u buldikov pozor, lebo maju citlivu srst,aby potom nevypadala nahodou. Tych pripravkov existuje cela kopa..viem este o advantix a kiltix, ci jak sa to vola. Ten sprej nas vysiel na 30 eur, ale je to velke balenie. Ale oplati sa kupovat a konzultovat u veterinara. Maju to tam lacnejsie a aj poradia. Keby sa vam cokolvek nezdalo po pouziti pripravku, tak prekonzultujte to s veterinarom.
od Jája+Matýsek » úte dub 27, 2010 7:11 pm

Ahojky všem...Tak se nám to začíná hemžit klíšťatama, už jsme měli dvě a to jen za posledních 14 dní...Poradíte prosím někdo co je proti nim nejlepší...Ve zverimexu doporučili kapičku mezi lopatky u veterináře, tak by mě zajímalo, pokud někdo víte, jak dlouho to vydrží působit a taky jestli se s tím pejsek může koupat...Děkuji za odpověď

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Re: Klíšťata a blechy - příp. alergie na ně

Příspěvekstř zář 22, 2010 6:09 pm

Tak po odzkoušení Spot onu od Frontlinu vám teda musím říct, že je to naprd!Vydrží to tak max měsíc a to kdoví jestli.Zkusil jsem to dvakrát a už to nechci ani vidět.Teď jsem koupil normální Frontline ve spreji a už jsem viděl jak blechy umírají v agonii na srsti a nebo jak se snaží zachránit si svoje nepodstatné životy na Hugově čumáku kde jsem ho sprejem nestříkal... :mrgreen:
Obrázek

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon říj 11, 2010 8:43 pm

Tak hlásim, že se blechy aklimatizovali i na variantu ve spreji :(
Jsem z toho v rozpacích vůbec nechápu jaktože to funguje 6let na 65kg psovi a na malym raťafákovi to nefunguje :?:
Budu muset zkusit něco jinýho...
Obrázek

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekpon říj 11, 2010 9:03 pm

Mirku, já dávám spoty po měsíci, hlavně teď na podzim kvůli blechám...my máme advantix a jsme bez blech i klíšťat :wink: ale aplikuju jim je co zhruba 5 týdnů...

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekstř říj 13, 2010 12:56 pm

Melda s Hannym píše:Mirku, já dávám spoty po měsíci, hlavně teď na podzim kvůli blechám...my máme advantix a jsme bez blech i klíšťat :wink: ale aplikuju jim je co zhruba 5 týdnů...

:( :o
No to je i tak hrozně často, copak jsou ty mrchy křížený se švábama nebo co?To mi hlava nebere zrovna před chvílí si k němu manželka sedla a vyndala na dvakrát cca 50 blech a to ho přede dvěma dnama stříkala Frontlinem!Ten Advantix zkusim a pokud to nezabere pujde do hola blechonosič jeden ! :mrgreen:
Obrázek

KingArtur

Site Admin

Příspěvekstř říj 13, 2010 1:22 pm

letos jsme se na to nejak vyflakli.. Hedus nemela cely rok nic, Artur asi mesic obojek, nez ho ztratil a sundavali jsme z nich dohromady asi dve tri klistata, takze letos pohoda :wink:
S pozdravem Pepa
a buldoček Artur a Hedera
Chovatelská stanice francouzských buldočků www.bullmelone.eu
Obrázek

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěveksob říj 16, 2010 8:54 pm

Mirek a Hugo píše:
Melda s Hannym píše:Mirku, já dávám spoty po měsíci, hlavně teď na podzim kvůli blechám...my máme advantix a jsme bez blech i klíšťat :wink: ale aplikuju jim je co zhruba 5 týdnů...

:( :o
No to je i tak hrozně často, copak jsou ty mrchy křížený se švábama nebo co?To mi hlava nebere zrovna před chvílí si k němu manželka sedla a vyndala na dvakrát cca 50 blech a to ho přede dvěma dnama stříkala Frontlinem!Ten Advantix zkusim a pokud to nezabere pujde do hola blechonosič jeden ! :mrgreen:

Jestli už je takhle zablešenej, tak to spot nepomůže, to musíte nějakej šampon nebo sprej, který je zabije a vyprat všechny pelechy, vystříkat i celou domácnost... všechny deky, postel převíknout, vystříkat, koberce, prostě celej byt! Ony ty vajíčka nejsou na psovi, ale v prostoru a až se vylíhnou, tak teprve vleze na psa nebo člověka... doporučuju zajít na veterinu a koupit razantní odblešení, spot je prevence, navíc je účinný až tak za 48 hodin... a pokud vím, tak ty látky jak ve Frontlinu, tak v ostatních spotech je jen odpozujou...

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekúte říj 19, 2010 1:30 pm

Tak jsme byly po roce u veterináře :D
Poprvé jsme byly na veterině v Chuchli doktorka mě mile překvapila - sympatická osůbka
(s mojí povahou se mi to často nestává :lol: )
Dostaly jsme:
2x Duowin spot on (byl silně zablešený a tak jsme dostali jednu hned a další za měsíc)
Otivet (na čištění uší)
Biokill 450ml (desinfekce bytu od blech)
Easotic (proti zánětu v uších)
Zantel 2tbl (odčervení)
Kost bůvolí 30cm (za odměnu)

+
Evidence do databáze (mají to zpoplatněno)
Vyšetření zvukovodu

Podtrženo sečteno nechal jsem tam 1300kč což docela jde... za týden jdu na kontrolu a očkování a zase mě tam min. rok neuviděj! :mrgreen: :D :D
Obrázek

Olga

Moderátor

Příspěvekpon srp 29, 2011 9:32 am

v sobotu ráno jsem se vzbudila a zjistila, že nás je v posteli nějak hodně: cca 30 kusů navíc. Amálka byla samá blecha! Protože jsme trávily celý týden na chalupě a Amálka měla tričko, nějak jsem to nevypozorovala včas. Předpokládám, že to chytla předminulý víkend v útulku, kam jsem vezla nějaké věci a protože jsem tam byla déle, asi měly blechy čas na stěhování. Nejdřívě jsem podezírala kocoura, že to dovlekl odněkud od kámošů z vesnice, ale ten je čistý. Je zajímavé, že tráví už třetí měsíc na zahradě a všehovšudy měl 1 klíště.
Na bílém kožíšku jsou ty potvory skvěle vidět, takže jsem většinu odchytila a naházela do kelímku ze savem. :) Ale pro jistotu jsem koupila Frontline (nic jiného neměli) a napajcovala ji. Nemám to ráda a abych pravdu řekla, nedávám zvířatům nic, protože mi přijde, že dávát na kůži něco tak agresivního, že to vydrží měsíc a déle, musí být pro organismus docela záhul. No a včera celý den nejedla, žrala trávu, zvracela pěnu a v noci chodila co hodinu ven. Nevím, jestli by to mohla být reakce na spot?
Teď jí přidávám do žrádla syrovátku a psýlium, kvůli pročištění a mám takový pocit, že jí více chutná, takže mne překvapil ten půst.
Olga a Amálka
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce