Právě je sob úno 24, 2018 9:02 am

Problémy se střevy - zauzlení, perforace

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Miguelka

Stálý člen

Problémy se střevy - zauzlení, perforace

Příspěvekstř lis 10, 2010 9:20 pm

Zdravím všechny,
dnešním dnem jsem si oddychla, že naše Olinka je už v pořádku a konečně mám chuť k diskuzi. Chtěla bych se zeptat, a doufám že ne, zda někdo máte zkušenost u pejska se zauzlením střev.
Minulý týden nám začla Olinka z ničeho nic zvracet, byla malátná a naprosto bez života, tak jsme ji naložili a jeli na veterinu, kde ji rentgenovali s kontrastní látkou, ale nic nezjistili, nic nebylo vidět, tak ji dali prášky proti zvracení a dietní konzervičku dávkovanou po lžičkách. Najednou byla Ola zase dobrá, bohužel večer se situace opakovala a tak jsme jeli v noci na Stodůlky, kde znovu retgenovali, dali kapačku, později udělala paní doktorka i sono, protože nebylo nic vidět. Nakonec ji ráno operovali, aby se podívali, kde je problém a zjistili zauzlení střev. Kdyby jsme prý přijeli později, umřela by. Naštěstí střevo ještě nebylo nekrotické, takže díky lékům na rozběh toho střeva a antibiotikům a díky tomu, že pani doktorka se rozhodla otevřít, Olinka už je teď, po týdnu, zase jako dřív, živá a hladová :)
Zajímalo by mne, pokud máte zkušenost, zda je do budoucna třeba nějaká jiná péče. Jdeme na kontrolu v pátek, takže oni nám to určitě řeknou, ale tak by mne zajímal hlas lidu, zda je třeba vyvarovat se nějakým aktivitám nebo žrádlu. Bohužel příčina zauzlení střev není známa ani u lidí... :-/

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Zauzlení střeva

Příspěvekčtv lis 11, 2010 12:15 pm

Skusenost nemam, nastastie, dufam, ze ani mat nebudem, ale patrala som po tych pricinach a docitala som sa, ze to zauzlenie moze byt sposobene parazitmi, najma skrkavky, ak su dlhsie neobjavene a neliecene, potom podobne ako pri torzii je to hned po poriadnom najedeni psika pohyb- tym sa ale mysli behanie, skakanie a pod. Dalej to moze mat dedicne priciny, tie sa v podstate nedaju nejak dobre vysvetlit, lebo asi tazko sa da odhadnut dispozicia a este zjedenie niecoho, co je bud pokazene, alebo su to nestravitelne castie z napr. nejakych hlav, behakov- tie kuracie a ine paprcky, co niektori varia a pod.
Zauzlenie moze este vzniknut aj z infekcie, ktora sa vcas nepodchyti a tak psik okrem hnackovania a nejakej lahsej gastritidy prejde do tohto stavu. Takze teraz maximalne rozmyslat, ci nahodou nieco nezjedla a pod. Alebo ta dedicna dispozicia. Hlavne, ze malinku zachranili, ono je to strasne zradne toto zauzlenie a moze to mat rozne priznaky. Drzim palce a nech sa to uz hlavne nikdy neopakuje :)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv lis 11, 2010 12:46 pm

Včera po přečtení o torzi žaludku, jsem Amálku pozorovala, protože bříško jí trošku bolelo, v úterý sežrala asi tři polystyrénové vločky, kterými se vycpávají balíky a taky začala včera hárat, takže kdoví z čeho.
Tak jsem jí večer politovala, uložila na polštářek, přikryla (málem i pohádku jí pověděla) a ona do rána sežrala slipovou vložtičku, co měla v háracích kalhotkách. :cry:

Hlavně že je ale moje jmenovkyně už po operaci a budu držet palce, ať se rychle zotaví.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 11, 2010 1:14 pm

Torzia sa rozozna podla mna lahsie, ako zauzlenie criev. Torzia je dost prudka, takze to ma rychly priebeh. Ale sa necudujem, ze ju bolelo brusko po tom, co zmlsala... :roll:

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv lis 11, 2010 5:13 pm

teď mi volala dcera, že Amálka nechtěla venku chodit a že jí bolí bříško, protože si na něj nechtěla ani nechat sáhnout. Doma zalezla pod židli a leží. Tak nevím, jestli jsem hysteická, ale mám strach po zkušenostech Miguelky, takže jestli se to nezlepší, asi poběžíme na veterinu. Žádné zvracení, takže nevím, máte zkušenosti s tím, že by fenku bolelo bříško u hárání?
Olga a Amálka

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 11, 2010 8:06 pm

Ahoj holky,
to jsem se bála, že v někom vyvolám hysterii, ale na mne takové věci působí stejně, takže to chápu.
olgo neboj se, ač může mít zauzlení různé příznaky, Ola opravdu hodně prudce zvracela, protože o žrádlo nemělo kam postupovat. Pokud nezvrací, podle mne to zrovna toto není. Je blbý, že oni nám neřeknou, kde a jak je to bolí... :-( Držím palec

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv lis 11, 2010 8:19 pm

chvalabohu, když jsem přišla domů, přišla mne přivítat a pak se postavila k misce :) Protože nemůže piškoty, ani nic takhle dietního, dala jsem jí vařené brambory s konzervou a bez chuti teda nebyla, protože vymetla misku a žebrala o přidání.Tak snad to bude dobré.
Olga a Amálka

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 11, 2010 9:34 pm

Bude :-) Jak papá a nezvrací, je to dobrý...
olince bylo tak špatně, že nechtěla ani piškotu, po který normálně šílí. Bylo to hrozný, muselo ji bejt hrozně špatně, ona je furt veselá, furt za mnou, a ani se mnou nechtěla do postele, což bylo naprosto nepředstavitelný... Ještě že je v pořádku, bylo to hrozný.

Olga

Moderátor

Příspěvekpon lis 15, 2010 10:16 am

nakonec jsme skončili na veterině, udělali rtg bříška a byla to zácpa po kostech. Jsem na sebe naštvaná, protože je to moje blbost. Amálka má pořád spíše řidší stolici a kostičky miluje, ale asi se bude muset bez nich obejít. Dostala klystýr a něco na uvolnění v střevech (stříkačkou do pusy ). Už je v pořádku. :oops:
Olga a Amálka

Marla

Stálý člen

Příspěvekpon lis 15, 2010 9:10 pm

Dávala jste kostičky vařené,nebo syrové?
buldoček je láska na celý život

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 16, 2010 9:49 am

vařené, takové ty vepřové stavce na polívku, jsou porézní, měkké a dobře se dají rozkousat. Paseku ale nadělali pořádnou.
Olga a Amálka

Limaho

Stálý člen

Příspěvekúte lis 16, 2010 11:12 am

Já již 20 let krmím celou smečku 2 x denně-ráno dostanou granule a odpo po příchodu z práce syrové kuřecí krky,které jim nakrájím na slabé plátky.Jsou na to zvyklí a nikdy k zácpě nedošlo,musí být ale kuřecí,ne slepičí.Je v nich vyvážený poměr fosforu a vápníku,to je dobré na kosti a při přezubování

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte lis 16, 2010 11:35 am

Děkuji za odpovědi,já právě taky dávám syrové kuřecí krky,ale celé.Zatím žádné problémy nebyly.Po tom příspěvku jsem se vystrašila.I taková zácpa je dost velký problém.Zdraví Marla

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 18, 2010 2:14 pm

Nám nikdo nezodpověděl, z čeho to měla... Byli jsme na kontrole a máme pomalu přecházet z konzervy na granule, tak tak činíme. Problém je, že Ola je dost hubená, po tom co skoro týden nejedla, a tak vymýšlím, jak ji vykrmit, když nic nesmí a i před tím, cokoli se jí dá nestandartního, krom ovoce, se hrozně po*ere. Takže můj plán s pacholíkem a piškotama jsem zamítla. Ta dietní konzerva ji toho asi moc nedá a granulí může zatím jen po trochách, tak neuvim...

Marla

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 18, 2010 10:41 pm

Asi všichni bychom chtěli naducané bulíky,já jsem si před 14 dny opatřila druhou buldočku,Amálku,která vypadá jak žebro z kozy.Tak do ní láduju,co se dá.Zatím vsechno snáší dobře,ale že by stloustla,tak to ne.Tak jsem uvažovala,nechtělo by to u vás upravit střevní flóru?Zeptejte se veterináře :?: Zdraví Marla

Binka

Návštěvník

Příspěvekpát lis 19, 2010 3:13 am

Není to úplně o zauzlení střev, ale spíš o zažívacích potížích. Píšu to kvůli informacím, kdyby se někomu dělo něco podobného. Je to asi 14 dní zpátky, Goldík se večer hezky napapal, v noci v posteli na polštářku a ráno když si hrál s rotvíkem, tak najednou vyzvracel skoro celou dávku co zbaštil večer. Nic moc jsem tomu nevěnovala pozornost, říkala jsem si, že se asi chudák přežral (nebo já jeho) a ten zbytek radši vyblinkal. Jenže během dopoledne ještě zvracel několikrát, vždy už jen zbytky a pak žlutou šťávu. Kdyby to místo mě uklízel někdo jiný a nic mi neřekl, vůbec bych nepoznala, že s ním něco je. Skákal jak blázen, venku lítal, otravoval rotvíče - prostě normální prdlej frbulek. Tak jsem mu uvařila rýži a kuře, všechno vymetl do posledního zrnka a šel spát. V noci zase všechno vyzvracel, do toho se přidal průjem. Podotýkám, že průjem byl žlutý. Trošku mě na tom uklidňovalo to, že se choval úplně normálně, hrál si, teplotu taky neměl. Tak jsem zmobilizovala kamarádku vetrinářku a po telefonu vyzvěděla co nejvíc informací. Hladovka 24 hodin, jen voda, popř. řepíkový čaj (zklidňuje podrážděný žaludek), na průjem Smectu. Řekla mi, že pokud se to nespraví během dvou dnů, tak návštěva veta. Hrozí dehydratace, musel by na kapačky. Čaj pít nechtěl, tak jsem mu do něj dala trošku medu a hned to bylo lepší. Na jídlo rozvařit rýži na kaši a co hodinu jedna lžička. Když to bude lepší, uvařit trošku kuřátka, rozmixovat s kaší a pokračovat. No, kuře došlo, tak jsem uvařila pangase :lol: . Golda se mohl zbláznit, protože měl pořád hroznej hlad, chudák. Průjem byl hlenovitý, tak dostal ještě Entizol. Musím zaklepat, podařilo se mi to všechno zklidnit i bez veterináře. Prý se mohlo jednat o lehký zánět žaludku :| (podle toho žlutého průjmu a zvratků). Těžko říct, čím to bylo - mohl dostat trošku teplejší granulky (moje chyba), nebo spolknout kamínek, pecku, v podstatě cokoliv. Jenže on papá úplně všechno a všude :shock: . Jen se otočím, už vidím, že něco žvejká - je to šílený. Mám z něho tiky :lol: . Už jsem uvažovala i o košíku :oops: . Teď dostává hezky Probican pastu na obnovení střevní mikroflory, zelené řasy na posílení imunity, lososový olej a už je zase fit. Tak ať se daří i Olince a máme jen zdravé buldočky :mrgreen:

Olga

Moderátor

Příspěvekpát lis 19, 2010 9:54 am

však ona se Olinka zase zakulatí, trpělivost. Rychlý přibrání na váze taky není moc dobrý. :)
Olga a Amálka

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:52 am

Ty jo... čím to je že maj buldočci tak citlivý zažívání? Před Olounou jsem měla toho nejdivočejšího oříška na světě, který neměl rád samotu, byl z útulku, asi mu někdo ubližoval. Během dvou měsíců nám sežral doslova celý byt, bydleli jsme tenkrát v garzonce- sežral všechny madýlka ze skříněk, všechny moje kalhotky a ponožky, všechny dálkové ovladače, sežral mi mobil, knížky, sešity, kabelky... Dokázal si otevřít skříň a vylezl až do patra- byl to totální magor a my nevěděli co s ním... Byla jsem tehdy hodně mladá a myslela jsem si že na něj vyzraju po dobrém... No, nicméně, ať sežral cokoli, nikdy mu nic nebylo. Jen jednou když vyskočil na kuchyňkou linku a vypil z pánvičky zbylý olej zeblil celý byt... Jinak mu nebylo nikdy nic... :-D

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekstř pro 29, 2010 12:52 am

Tak teďka máme asi repete... Není jí tak špatně, jako předtím, ale dle rentgenu to nevypadá dobře... Takže zítra jdeme na kontrastní látku a uvidíme... ach jo... :-(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát pro 31, 2010 11:21 am

Miguelka píše:Tak teďka máme asi repete... Není jí tak špatně, jako předtím, ale dle rentgenu to nevypadá dobře... Takže zítra jdeme na kontrastní látku a uvidíme... ach jo... :-(

to snad nie......to je hruza...ja odkedy som to tu itala, tak ho pozorujem :shock:
Drzime palce, nech to dobre dopadne....

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekpon led 03, 2011 4:10 pm

Střeva jsou průchozí, ale špatně fungují, takže máme dietu- jen vařené libové maso, ovoce, zelenina, žádné granule, nic jiného k tomu. Navíc máme velmi špatnou páteř, takže velmi opatrně na Olu :(

Janča

Návštěvník

Příspěvekpát led 07, 2011 6:22 pm

To je mi lito. At se Olinka brzo uzdraví

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekpát led 07, 2011 11:26 pm

Janča píše:To je mi lito. At se Olinka brzo uzdraví

Děkujeme, zatím zkoušíme, tedka má průjem po kuřecích stehnech, takže asi opravdu jenom prsa a rybu, snad to vychytáme.

Olga

Moderátor

Příspěvekpon led 10, 2011 10:08 am

pokud má průjem zkuste dát více zeleniny, tak mi to poradil lékař.
Olga a Amálka

Miguelka

Stálý člen

Příspěveksob led 29, 2011 1:00 am

Díky Olgo, zkusím!

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř zář 14, 2011 12:29 pm

Dobry den potrebovala bych pomoct vubec nechapu kde ji ten nas trhac nasel ale rozkousal mi banku na stromek tak ted strseuju jestli mi neco nesezral...ted jsem mu dala tvaroh s trochou oleje to mi poradila mamka protoze jsem ji taky jak jsem byla mala zbastila....do tlamicky jsem se mu divala a tam nic nema .....dekuji za rady... :cry:
Rocky

Renáta

Stálý člen

Příspěvekstř zář 14, 2011 1:35 pm

My máme taky bohaté zkušenosti se sežráním všeho okolo. Radím koupit laktulosu v lékárně(je bez receptu) a zeptat se v lékárně kolik ji dát, aby se z toho neposral, já už si nepamatuju kolik jsme dávali a pak čekat, jestli něco vyjde ven. Kdyby nechtěl žrát a začal zvracet, tak hned na veterinu, to už značí ucpané střevo a musí se rychle operovat. Budu držet palce, ať vše dobře dopadne. Nám s laktulosou vždy "zatím" vyšlo ven druhým koncem :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř zář 14, 2011 3:15 pm

keby nezabrala lactulosa, tak keby sa choval pes divne, priebercivo, no proste inak ako ste zvyknuti, tak na veterinu a na RTG. Ono t casto ostane iba v zaludku a tam to uz nema kam ist. Ael hadam to nebol velky kusok.

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř zář 14, 2011 6:01 pm

No on to rozcupoval na male kousicky tak nevim jestli vubec neco spolknul ale pro jistou kdyby nahodou....Ale jinak se chova uplne normalne a normalne i kaka a papa tak doufam ze nic nespapal...ale dekuji za rady
Rocky

bella007

Nováček

Příspěvekpon zář 19, 2011 1:22 pm

Zdravím všechny :D
I já mám bohužel tuto zkušenost,kdy náš 3 letý buldoček ROKY měl zauzlení střev.Nejspíše venku spolknul pecku od broskve a ta způsobila ucpání střeva.Nejprve to vypadalo na střevní chřipku,protože začal poblinkáva,veterinář mu dal léky proti zvracení,po kterých přišla velká úleva.Ale přes noc začal zase zvracet,ale hlavně prdíky-po těch nebylo ani slechu.Hnedka jsme ho převezli do Stodůlek,kde bezvadný tým provedl operaci a našeho poklada tak vytrhli hrobníkovi z lopaty.
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce