Právě je pon úno 19, 2018 10:56 am

Průjem a trávicí potíže

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Mafinka01

Stálý člen

Průjem a trávicí potíže

Příspěvekúte říj 12, 2010 10:54 am

Tak tenhle problém už mi začíná přerůstat přes hlavu. Nevím kde je chyba a proč.

Den začíná stejně - ráno normální, krásný bobeček.
- dopoledne zase normální krásný bobeček
- večer průjem!!

Duffy je na Acaně, už si nedovolím mu dát cokoliv jiného (ještě máme pamlsky Brit Care kuřecí maso s treskou)

Přesto je denní plá vždy naprosto stejný.
Nehledě na to, že když je "stresová situace", což je pro Duffyho společné venčení s kamarádkou (vídají se minimálně 1x týdně), návštěva u rodičů apod. průjem je ještě větší :(

Nevíte co dělat? Je možné, že je to Acanou?
Míša a Duffy (1 rok)

aashleeyy

Kolemjdoucí

Re: Průjem

Příspěvekúte říj 12, 2010 11:21 am

Je to určitě kvůli Zoe... Když jí vidí, je nervózní... Když jí nevidí, tak mu strašně chybí a musí to nějak vyjádřit :))

No nevím, já bych řekla že my máme permanentně průjem z věcí co najde na ulici... večer na procházce zase našla nějaké ovoce a nemusím Ti říkat... kolikrát v noci jsem zase vstávala :)
Ash a Zoe

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 11:34 am

No já nevím :(

Včera zase předvedl kadění i s orchestrem :(

Začínáme propadat panice a uvažovat o změně krmiva. Když ale koukám do plného barelu, je mi z toho trochu zle :(

PS: v práci ti písnu mail....:)
Míša a Duffy (1 rok)

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekúte říj 12, 2010 11:49 am

Nevím jak dlouho tento stav u Vás trvá, ale pokud je Duffy zdravý, tak čím jiným začít, než změnou granulí. Asi bych také vynechal ty pamlsky. Já dlouhou dobu nemohl přijít na granule, které by kluci jedli s chutí i druhý den a to srajdu neměli. Co my vyzkoušeli druhů granulí. Prodavačka ve zveráku z nás už měla prču, protože jsem ji hodně dlouho při vstupu do prodejny říkal větu, že ji buldočci vzkazují, že ty granule co jim doporučila a já donesl jsou zase šmejd, že to žrát nebudou. Vím, že nedělám asi dobře, ale v současné době krmím jak granulemi, tak hovězím masem, nebo hovězím srdcem s vařenou zeleninou. U granulí jsme přes všechny možný značky skončili na Britt Care adult (Small breed). Jsou hodně malý, tak pro jorkšírký veverky. Přesto, že to není žádná špička, tak nám už nejmíň tři měsíce jedou. Kastrolovou stravu jim dopřeju tak dvakrát týdně, ale nikdy v jednom dnu nekombinuju granule s masem. Buď jedno, nebo druhé a bobky jsou pořád moc pěkný i přes občasný lipánky, nebo pribináčky. S průjmem měla při granulích problém naše ovčanda, když jsem ji dával příliš velkou dávku. Vím, že se tabulkama na granulích nedá stoprocentě řídit, ale alespoň orientačně bych první dávku vždy převážil.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 1:58 pm

U nas toto vzdy signalizovalo zapal. Mozno zmena krmiva a ziadne kuracie maso. My sme na fish for dogs, kde nic kuracie ani ine ako rybacie neni a je pokoj.Nam prave to kuracie vzdy robilo problem. Tak neviem, asi iba skusit zmenu krmiva.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 4:18 pm

No zatím máme celý pytel a vyhazovat ho nebudu. Bohužel, milionář nejsem :(

Začnu ale vybírat něco jiného....ještě té Acaně dám šanci... :(

Jinak ty pamlsky jsou 100% maso. Nevím co by mu na masu mělo vadit. A k tomu je to štěňě. Nemůžu být bez pamlsků ;)
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 4:21 pm

Jinak taky máme 2x týdně maso. Ale kuřecí vývar se srdíčky, zeleninou a rýží. Po tom je to v pohodě ....asi má nějaký průjmový týden...:(
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 5:00 pm

Nevím Mariko,

Acanu máme od 2,5 měsíců. Takže už to čtvrt roku bude. Už jsme kupovali druhý 13kg pytel.

Určitě dříve takové problémy nebyly. Nevím...třeba má někde nějakou "skrýš" kde něco sežere (myslím venku)

I tak mi nekde do hlavy hlavně to, proč nemá tedy průjem i ráno? :D
Míša a Duffy (1 rok)

Noemi

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 5:44 pm

aashleeyy píše: a nemusím Ti říkat... kolikrát v noci jsem zase vstávala :)

Jejda, a to jsem si myslela, že po nocích i šestkrát s Baxem pobíhám i já...většinou potká něco tak moc dobrého, že to vážně musí vyprodukovat v několikanásobných dávkách kapalného složení.

Zkuste zmenšit denní dávku - mohlo by se to upravit, tělo jen produkuje pryč to, co nezpracuje...někteří výrobci granulí (First Mate) se na to docela často odkazují.
A ještě pro upřesnění - průjem - je myšlena řídká stolice nebo i častá frekvence?...
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Mirka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 12, 2010 9:43 pm

No náš Bruníček mal tiež pár dní průjem...v nedeľu to z neho strielalo teda poriadne :( Celú prdelku mal špinavú tým myslím aj boky...chudinka malá. My dávame tiež Acanu ale tá nám u fenky skor pomohla. Tá je docela háklivá a často blinkala. Používali sme Pro plan jehněčí a teraz to je ok. Začali sme požívat ale lososový olej tak neviem či to nevadí skoro 6mesačnému psíkovi :roll: Ale dnes sme mali bobečky ok...Takže neviem poradiť ale možno to je stresom. Naši majú fakt niekedy průjem a ja vobec neviem z čoho. Lenže týto chrochtíci sú fakt nevyspytatelný :roll:

Novakes

Návštěvník

Příspěvekčtv říj 21, 2010 8:03 pm

muj pejsek bude mit dva roky,od mala jsme resili prujem...meli jsme nekolik druhu granuli az pres navstevu veterinare,granule pro slinivkare,na odlehveni zazivaciho traktu a stale prujem...proto jsem zacla davat varenou stravu-vlocky,ryze,zelenina,kureci stehna,prsa,zaludky srdce,obcas hovezi nebo rybu.a mame klid.vse si vzdy nabalickuju a zamrazim na vice dni...

Barbucha

Návštěvník

Průjem a trávící obtíže

Příspěveksob dub 16, 2011 7:18 am

Ahoj, mám žíhanou fenečku buldočka 4,5 měsíce a neustále se jí vrací různé trávící potíže, průjmy a pod. Přitom ji krmím speciálními granulemi Fr.bul. junior. Setkali jste se s tím také někdo?Můžete mi poradit nějaký fígl, aby to bylo lepší?Díky za každou odpověď:-)Bára
Bára a Valča

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Průjem a trávicí potíže

Příspěveksob dub 16, 2011 10:38 am

Báro, toto téma je již otevřeno od Mafinky, tak jsem přesunula tvůj dotaz sem, snad neva, ale tady je možno se také kouknout co a jak.

Jinak ty průjmy asi neminou žádné štěndo. Nepodceňovat, hlídat pitný režim a navštívit vet. Jinak si asi trošku nastuduj kapitolu o granulích a tam zjistíš, že něco jako granule speciálně pro buldočky, no . . .

koukni sama :-) viewtopic.php?f=16&t=259

Ať jste brzy zdrávi :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob dub 16, 2011 11:46 am

Barbucho,
nevím jak pejska krmíte, ale jestli dáváte něco "na přilepšenou" tak úplně přestat. Může to být také granulemi, třeba vůbec nesedí. Jestli nedáváte vůbec nic (já přestala dávat na čas i pamslky) tak zkusit veterináře, popřípadě tu změanu krmiva..
My s tím měli také problémy...takže jsem úplně všechno vypustila...a časem se to srovnalo. Také je to štěňátko - těm se žaludek a střívka rozhází jak mávnutím proutku :(

Jinak na silné průjmy doporučuji Smectu. Je uplně přírodní a krááásně zabírá - druhý den je po průjmu :)

Také dávat pozor co papá venku. Jsou to hrozní vysavači :lol:
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob dub 16, 2011 12:12 pm

Pozrela by som do temy o granuliach, ze ci tie co ma nie su predsalen take, co vobec nepasuju tomu malemu. Steniatka mavaju hnacky, ale malo by to byt len obcas, ze nieco zle zmlsnu. Ja by som to nejak konzultovala s veterinarom. Rovnako by som dala tie bobky vysetrit na rozbor, ci tam nieco neni. Clovek za to da par korun, ale psa to neboli :wink: Niektore steniatka su totiz nachylnejsie na giardie, ktore sa beznym odcervovakom nedaju odstranit. To ma len tak napadlo, ze toto nam skumali, ked mal maly hnacku.

Barbucha

Návštěvník

Příspěveksob dub 16, 2011 10:08 pm

Děkuji moc za vaše rady. Krmím granulkama Fr.buldoček junior od Royal Canin a podle ceny by měly být dobré-jinak zatím nevím od čeho se odpíchnout :D . Záhada našeho průjmu je vyřešena, jelikož jsem měla Valču puštěnou na volno a je to fakt vysavač. Našla jsem její oblíbené krmítko a brr :o . Jinak průjem jsem myslela řídkou stolici, frekvence byla docela ok. Jsem ráda, že jsem tohle fórum objevila a přeji vašim chrochťáskům pěkně pevné bobky :wink:
Bára a Valča

ivulka

Kolemjdoucí

krvavý půjem

Příspěvekned črc 17, 2011 12:02 pm

Máme doma 2mesicni fenku frbul, jenze prakticky od zacatku co jsme si ji privezli ma velike zazivaci potize.. nejdriv zvracela a mela prujem, zvraceni pak ustoupilo ale ten prujem je porad a s krvi..celou dobu mame antibiotika, asi pred tydnem jsem zjistila ze ma skrkavky, protoze chovatel co nam ji prodal se na ni asi vykaslal s odcervenim, takze po odcerveni opet prisernej prujem.. chodime na kapacky, ma dietu jen kure mrkev a ryzi, podle vysledku krve to vypada na zanet zaludku nebo strev :-( davam i probiotickou pastu a smectu - po te se to malinko zlepsilo..uz si vazne nevim rady :cry:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: krvavý půjem

Příspěvekned črc 17, 2011 4:26 pm

Na 90% ma podla mna parvovirozu, ma presne vsetky priznaky, prosim dajte spravit vysetrenia stolice a krvi na parvovirozu, inak mozete mrnatko stratit. Tie kapacky su fajn, urcite pomozu, predsalen hydratuju organizmus. Dalej by som asi zvolila po tomto teste postup ATB liecit, ovsem jedine injekcne.Ale to uznastastie beriete. Tabletky sa pri tychto potiazach velmi neosvedcili. Ten chovatel, alebo skor mnozitel, co vam ju predal, tak ju urcite ani nenaockoval poriadne. Pozrite si ci ma v ockovaku aj razitko veterinara, ak nema berte to tak, ze nebola zaockovana. Na odcervenie by som odporucala panacur, je to dobra odcervovacia kura.Chudiatko malinke, co vsetko moze sposobit nezodpovedny pristup mnozitela. Drzim palce, skuste kontaktovat aj toho, co vam ju predal, aspon mu vynadat a ziadat naspat peniaze, lebo veterinarne naklady urcite nebudu male.
teraz uz ostava iba bojovat a cakat ci to organizmus zvladne.

ivulka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon črc 18, 2011 1:05 pm

parvovirozu nema, testy jsem ji uz udelat nechala.. mame ted antibiotika, prujem malinko ustupuje a dnes jsme dali bobecky na parazitologii tak uvidime co vnich bude..ale urco ma jeste skrkavku.. jsem domluvena s veterinarem ze az budou vysledky cca ve ct. tak ji znovu odcervime, ale tentokrat nejakou kapicou na kuzi co se vstreba do krve a pusobi mesic, to by ty mrchy melo zabit. a hlavne by pak nemel byt prujem jako prve.. drzte moc palce at to dobre dopadne..

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon črc 18, 2011 1:42 pm

Tak to je dobre, lebo priznaky by sedeli do bodky.
No na odcervenie je idealna kura odcervovacia panacur, kapicku nedavajte, na to je moc mala a kapicka za krk neni ucinna na vsetky parazity, teda aspon tak mne pred tyzdnom hovoril vet u nas.

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon črc 18, 2011 2:30 pm

A nemohl to být Stronghold, ten je skoro na všechny parazity i na svrab, ale neměl by se podávat zvířatům mladším 6ti týdnů. Blechy, dirofilarie, oblí červi, všenky, ušní svrab, sarkoptový svrab. Oblí červi jsou škrkavky, takže na tasemnice to není, to je plochý červ.
http://petshop.vetcentrum.cz/cz/zbozi/1 ... 3-x-0-25ml
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

ivulka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 19, 2011 7:21 pm

ahoj, kapičku už jsme dali, urcite ma skrkavky, pred 10dny mela spoustu dospelejch a jelikoz pasta funguje jen na dospele tak ted uz ji dorostly ty vajicka :-(, kapicka je opravdu strongold a je od 6tydnu a do 2,5kg coz oboje splnujeme..prave mi prijde dobre, ze bude pusobit mesic tim padem se vsech tehle potvor zbavime..a zitra by mely byt vysledky testu na parazity.. tak uvidime ..ani nevite jak se tesim az to budem mit vsechno zasebou budeme moct ockovat a taky ven..:-( takhle je to hruza

kaliiv

Návštěvník

Probiotika + acana

Příspěvekúte črc 19, 2011 9:03 pm

Dobry den,

Mame 2 mesicniho buldocka a asi pred dva dny zpatky jsme byli na ockovani a pan veterinar nam dal nejake probiotika na zpraveni prujmu z granuli acana ktere zral asi ne tyden a strasne ho z toho nadyma a nema pevne hovinka:( A dneska jsme mu dali prvni davku tech probiotik a ma prujem:( neporadily by ste mi jestli to ma z tech probiotik nebo z krmiva a nebo z toho ockovani ?? Dekuji moc za rady:) Je to nas prvni pejsek tak az tak zkusenosti nemame :(
Rocky

Marla

Stálý člen

Re: Probiotika + acana

Příspěvekúte črc 19, 2011 11:42 pm

Já bych změnila postupně granule,nebo začít s dietou ....rýže,kuřecí,vařená mrkev,na pití černý čaj a jednou denně Smectu.
buldoček je láska na celý život

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř črc 20, 2011 9:26 pm

Tak uz mame krasne bobecky :) zmenily jsme mu granulky a je to parada ta acana mu proste nesedela strasne ho z toho nadymalo a byl jako plynova komora :( Jinak dekuji za radu :) Jeste bych se chtela zeptat je to takova blbost ale muzu pouzivat el.raid proti komarum nemohlo by mu to nejak ublizit kdyz spi snama v jedne mistnosti ???
Rocky

Marla

Stálý člen

Příspěvekstř črc 20, 2011 10:14 pm

Já používám el.Raid,ale jen přes den v zavřené místnosti....potom pořádně vyvětrám.Nemám jej zapnutý v noci,ani při otevřeném okně.Co není dobré pro člověka,není vhodné ani pro zvířata :evil: Lepší je opatřit okna sítí :)

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř črc 20, 2011 10:42 pm

Dekuji za radu :) Bud to budu delat jako vy nebo to holt budeme muset prezit:) Pritel ani tak postipany neni ale me maji nejak radi ale preziju to nestoji to za to aby mu pak neco z toho bylo :(
Rocky

Marla

Stálý člen

Příspěvekstř črc 20, 2011 10:55 pm

:P Já taky komárům chutnám

Mžyková Lenka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte zář 20, 2011 8:57 pm

Dobrý večer,jsem tady poprvé a taky bych,potřebovala poradit koupila jsem si krásnou fenečku fr.buldočka má 2měsíce,a taky máme problém s průjmem.Dávala jsem granulky Roalky pro štěnátka a nic se nezlepšilo ted máme puriny a taky ne. :cry: můžu jí dát smektru nebo ten černý čaj?

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte zář 20, 2011 9:47 pm

Rozhodně můžete dát obojí :oops:
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce